Patronat medialny


 


Zaledwie 12 tysięcy euro wystarczyło do wygranej w przetargu na organizację walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej pomiędzy Nikodemem Jeżewskim (18-0-1, 9 KO) i Dylanem Bregeonem (11-0-1, 3 KO). Kwota zostanie podzielona po połowie na obu pięściarzy.

Była to jedyna oferta w wyznaczonym na środę przetargu na ten pojedynek. Do konkursu planowała przystąpić także promująca Jeżewskiego grupa Rocky Boxing Promotion. Propozycja zakładająca organizację tej walki na majowej gali w Kościerzynie nie dotarła jednak na czas do Europejskiej Unii Boksu.

25-letni Bregeon ostatni raz boksował na początku lutego, pokonując na punkty z Olivierem Vautrainem. Francuz dzięki tej wygranej zdobył tytuł zawodowego mistrza swojego kraju w limicie do 90,7 kg. Jeżewski ostatni raz boksował w grudniu, wygrywając na punkty z Tomasem Lodim.

Na razie nie wiadomo, kiedy walka Jeżewski - Bregeon o pas EBU-EU miałaby się odbyć. Prawdopodobnie będzie to przełom wiosny i maja, a gala zostanie zorganizowana na terenie Francji.