onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 16 marca w Warszawie finałowe starcia 35. pięściarskiego turnieju im. Feliksa Stamma. W zmaganiach upamiętniających najwybitniejszego polskiego trenera wszech czasów weźmie udział elita kobiet i mężczyzn na czele z aktualnymi mistrzami świata i medalistami olimpijskimi. Między linami zaprezentuje się blisko 200 zawodników z 27 państw. Transmisja w TVP Sport, aplikacji i Sport.tvp.pl.

Tegoroczny turniej zapowiada się znakomicie i może być jedną z wizytówek polskich imprez bokserskich. Do stolicy przylecą reprezentanci m.in. Australii, Brazylii, Kazachstanu, Niemiec, Turcji, Rosji i Stanów Zjednoczonych. W sumie 27 ekip.

Eliminacje rozpoczną się 12 marca, a zwieńczeniem będzie piątkowy finał transmitowany w TVP Sport, aplikacji i Sport.tvp.pl. Liczna, bo aż 30-osobowa biało-czerwona ekipa, zamelduje się na starcie zmagań. Wśród ośmiu pań nie zabraknie Elżbiety Wójcik (kategoria wagowa do 75 kg) – młodzieżowej mistrzyni olimpijskiej, świata i Europy. Główną konkurentką Holenderka Nouchka Fontijn, która z brazylijskich igrzysk przywiozła srebro.

W męskiej ekipie dowodzonej przez Karola Chabrosa zabraknie kontuzjowanego Mateusza Polskiego, lidera naszej drużyny. O medale powalczy m.in. urodzony na Ukrainie Jarosław Iwanow (56 kg) oraz mający za sobą międzynarodowe sukcesy w Kick-boxingu, dwumetrowy Aleksander Stawirej (+91 kg).

W Sbornej postacią wiodącą będzie Witalij Dunajcew (64 kg) – aktualny mistrz świata z ubiegłego roku i brązowy medalista olimpijski z Rio. Równie mocny jest Waslij Jegorow, który w 2015 roku wywalczył srebro MŚ.

Wśród Kazachów pojawi się Adilbek Nijazymbetow (81 kg), który od lat jest w gronie najlepszych "półciężkich" na świecie i ma za sobą piękna olimpijską kartę historii. Z Londynu i Rio de Janeiro wracał ze srebrnymi medalami.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>

Komentarze   

#1 wirtualny bak 2018-03-11 20:23
TVP wchodzi w boks i pokazuje turniej i to jest dobre, ale TVP jeszcze nie wie co lubią niedzielni kibice. TVP będzie musiało pokazywać prędzej czy później freak fighty czy walki bokserów z nazwiskami.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze