onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Aleksy KuziemskiW pojedynku poprzedzającym główne wydarzenie wieczoru gali w Białymstoku, były pretendent do mistrzowskiego tytul wagi półciężkiej Aleksy Kuziemski (20-2, 4 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Dmitrija Protkunasa (11-34-2, 1 KO). Do momentu przerwania walki Polak zdecydowanie prowadził na punkty.

Od pierwszych momentów walki w oczy rzucała się zdecydowana przewaga umiejętności Kuziemskiego. Polak momentalnie zepchnął rywala do defensywy i szukał luk w jego gardzie. Pod koniec rundy Estończyk po raz pierwszy zapoznał się z deskami po celnym prawym sierpowym byłego pięściarza grupy Universum. Protkunas zdołał jednak wstać i dotrwać do końca pierwszego starcia. 

Kuziemski systematycznymi atakami rozbijał zupełnie zdominowanego przeciwnika i wydawało się, że nokaut wisi w powietrzu. Pod koniec drugiej rundy po serii celnych uderzeń bitych w różnych płaszczyznach, Estończyk ponownie zachwiał się na nogach, ale Polak nie śpieszył się z wykończeniem rywala. Koniec walki przyszedł w trzecim starcie, kiedy to Kuziemski złapał Protkunasa serią ciosów przy linach, a sędzia ringowy uratował półprzytomnego Estończyka przed dalszą egzekucją. {jcomments on}