Patronat medialny


 

Richard Riakporhe (16-0, 12 KO) jest zdania, że Lawrenece Okolie (19-1, 14 KO), który w minioną sobotę stracił pas WBO kategorii junior ciężkiej na rzecz Chrisa Billama-Smitha (18-1, 12 KO), powinien rozważyć przejście do królewskiej dywizji. Nie jest tajemnicą, że "The Sauce" od dawna miał kłopoty z uzyskaniem limitu 200 funtów, a intensywne zbijanie wagi może mieć bardzo negatywny wpływ na formę zawodnika. 

- Nawet jego odporność na ciosy wydaje się podejrzana. Nie wyłapuje dużo uderzeń, a miał takie problemy po tych lewych sierpach. To się nie trzyma kupy. Sądzę, że nadszedł czas, by zaczął boksować w swojej naturalnej wadze i obudował tę ramę mięśniami - ocenił niedawny pogromca Krzysztofa Głowackiego.

Riakporhe, który w przeszłości pokonał BIllama-Smitha, nie ukrywa, że chętnie zaboksowałby teraz z rodakiem ponownie, tym razem już o tytuł. Niewykluczone jednak, że nowy czempion WBO będzie zmuszony dać Okoliemu rewanż.

Add a comment

Po sobotniej walce o mistrzowski pas federacji WBO pomiędzy Chrisem Billamem-Smithem i Lawrencem Okolie zaszły znaczące zmiany na szczycie rankingu Boxrec kategorii junior ciężkiej.

Zwycięski Billam-Smith awansował na pozycję drugą. Okolie, który zanotował pierwszą porażkę w karierze, spadł na czwartą lokatę. Liderem zestawienia jest czempion WBC Bodou Jack. Najwyżej z Polaków, na miejscu dziesiątym, sklasyfikowany jest Mateusz Masternak.

Ranking Boxrec wagi junior ciężkiej: 1. Badou Jack, 2. Chris Billam-Smith, 3. Jai Opetaia, 4. Lawrence Okolie, 5. Mairis Briedis, 6. Ilunga Makabu, 7. Richard Riakporhe, 8. Arsen Goulamirian, 9. Albert Ramirez, 10. Mateusz Masternak.

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali w Bournemouth Chris Billam-Smith (18-1, 12 KO) pokonał dwa do remisu Lawrence Okolie (19-1, 14 KO), zdobywając pas WBO wagi junior ciężkiej. 

Billam-Smith po słabszym początku w czwartej rundzie rzucił czempiona na deski i od tego momentu obraz walki zmienił się diametralnie. Challengerowi sprzyjała postawa sędziego ringowego, który pilnował, by "The Sauce" zbyt często nie uciekał się do klinczowania. Za takie akcje mistrz stracił punkty w starciach piątym i siódmym. 

W dziesiątej odsłonie Okolie padł w zwarciu na matę, a ringowy niesłusznie uznał to za nokdaun. Mając na koncie już cztery "minusowe" punkty, Okolie musiał postawić na frontalny atak, za co zapłacił kolejnym liczeniem w rundzie jedenastej. Ostatecznie po finałowym gongu sędziowie punktowali 116-107, 115-109 dla Billama-Smitha i 112-112.

Add a comment

Menadżer Wasyla Łomaczenki (17-3, 11 KO) Egis Klimas wystosował petycje do federacji WBA, WBO, WBC i IBF, prosząc o sklasyfikowanie swojego zawodnika na pierwszej pozycji rankingów wagi lekkiej.

Klimas chce w ten sposób zmusić Haneya do rewanżu za zakończoną kontrowersyjnym zwycięstwem Amerykanina walkę z minionej soboty. Stawką potyczki był komplet czterech mistrzowskich tytułów.

Add a comment

W walce wieczoru sobotniej gali w Las Vegas Devin Haney (30-0, 15 KO) pokonał minimalnie choć jednogłośnie na na punkty Wasyla Łomaczenkę (17-3, 11 KO), broniąc czterech pasów wagi lekkiej. Pojedynek był zacięty i wyrównany, a werdykt w środowisku bokserskim wzbudził sporo kontrowersji.

Większy i silniejszy ale też boksujący nieczysto Amerykanin lepiej prezentował się w pierwszej części walki, jednak w drugiej fazie do głosu doszedł Ukrainiec, który w wstrząsnął czempionem w jedenastym starciu. Haney sięgnął po ostatnie rezerwy w dwunastej odsłonie, czym prawdopodobnie uratował wygraną.

Wynik hitowej walki zakwestionowało wiele pięściarskich gwiazd, m.in. Shakur Stevenson, Ryan Garcia czy Terence Crawford, ale wątpliwe jest, by Haney dał Łomaczence rewanż.

Add a comment

Na gali w Dublinie w pojedynku i cztery mistrzowskie pasy kategorii lekkiej Chantelle Cameron (18-0, 8 KO) pokonała na punkty faworytkę miejscowej publiczności Katie Taylor (22-1, 6 KO).

Add a comment

Devin Haney (29-0, 15 KO) odepchnął Wasyla Łomaczenkę (17-2, 11 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed dzisiejszą walką o cztery pasy wagi lekkiej. Wcześniej podczas prawdziwego (porannego) ważenia Amerykanin wymagany limit uzyskał według relacji Ukraińca dopiero za "drugą lub trzecią próbą". Transmisja pojedynku w nocy w TVP Sport.

Add a comment

W rozegranym RPA finałowym eliminatorze WBC wagi bridger Kevin Lerena (29-2, 14 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Ryada Merhy (31-2, 26 KO), zostając obowiązkowym pretendentem do pasa należącego od niedawna do Łukasza Różańskiego (15-0, 14 KO). 

Walka nie była porywającym widowiskiem. Obaj pięściarze boksowali dość ostrożnie, jednak inicjatywa należała do zawodnika gospodarzy, który dość prostymi środkami (kombinacja prawy-lewy prosty) urywał kolejne rundy. Mehry ożywił się pod koniec pojedynku, jednak ostatecznie sędziowie punktowali 118-110, 115-1131, 116-112 dla pięściarza z Republiki Południowej Afryki.

Po ogłoszeniu werdyktu promotor Lereny Rodney Berman oświadczył, że zrobi wszystko, by mistrzowski bój z Różańskim nie odbył się w Polsce: - Przebijemy ich ofertę finansową - stwierdził.

Add a comment

20 maja dojdzie do walki pomiędzy posiadaczem czterech mistrzowskich pasów wagi lekkiej Devinem Haneyem (29-0, 15 KO) i znakomitym Wasylem Łomaczenką (17-2, 11 KO). Na kanale Youtube Top Rank ukazał się pierwszy z serii filmów zapowiadających pojedynek.

Add a comment

Na 16 września planowany jest wstępnie rewanż Saula Alvareza (59-2-2, 39 KO) z Dmitrijem Biwołem (21-0, 11 KO). Póki co jednak wcale nie jest pewne, czy Rosjanin da "Canelo" szansę na powetowanie porażki sprzed roku. 

Biwoł, przynajmniej na razie, nie jest zainteresowany walką z Meksykaninem w kategorii półciężkiej, bo - jak twierdzi - woli bić się o należące do Alvareza pasy wagi superredniej.

- Walczyłem z Canelo w półciężkiej i go tam pobiłem, więc teraz chcę zaryzykować i zmierzyć się z nim w superśredniej - to byłaby dla mnie motywacja, zawalczyć o wszystkie tytuły w superśredniej. Dlaczego miałbym mu dawać rewanż z półciężkiej? Co to byłaby dla mnie za motywacja? Już raz go pokonałem - powiedział ESPN Dimitri Biwoł. 

Add a comment