onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Trener Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) Abel Sanchez jest bardzo zadowolony z faktu, że udało się w końcu sfinalizować rozmowy na temat pojedynku jego zawodnika z Oleksandrem Uyskiem (14-0, 11 KO). Słynny szkoleniowiec nie kryje, że w pewnym momencie miał już obawy, iż Usyk zrezygnuje z walki, która miała być finałem turnieju World Boxing Super Series.

- Myślałem już, że w końcu zaboksujemy z kimś innym. Mówiło się o Tabitim, który jest chyba obowiązkowym challengerem IBF. Sądziłem, że Usyk próbował zrobić z tego sprawę polityczną - przyznaje Sanchez.

- Słyszałem o różnych przepychankach, także takich, o których inni nie słyszeli i miałem wrażenie, że Usyk szukał tylko powodu, by móc uciec przed walką - dodaje opiekun "Żelaznego" Murata.

Ostatecznie do starcia Oleksandra Usyka z Murtaem Gasijewem dojdzie 21 lipca na gali w Moskwie. Stawką potyczki będą pasy WBA, WBO, IBF i WBC kategorii junior ciężkiej.

Sekretarz generalny rosyjskiej federacji bokserskiej Umar Kremliew zdradził w rozmowie z agencją Tass, że Oleksandr Uysk (14-0, 11 KO) podczas negocjacji warunków organizacji walki z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) w Moskwie podnosił kwestię swojego bezpieczeństwa. Rosja i Ukraina od kilku lat pozostają w ostrym konflikcie. 

- Oleksandr nie miał żadnych szczególnych wymagań, chciał tylko odpowiedniej ochrony - nie będzie z tym problemów. Zauważył też, że Rosja potrafi organizować imprezy sportowe na najwyższym poziomie, co widać po mistrzostwach świata w piłce możnej - powiedział Kremliew.

Stawką pojedynku Usyka z Gasijewem będą cztery mistrzowskie pasy wagi junior ciężkiej i trofeum Muhammada Alego za triumf w turnieju World Boxing Super Series. Walka odbędzie się 21 lipca.

Aż 34 tysiące kibiców będzie mogło obejrzeć na żywo zaplanowany na 21 lipca w Moskwie pojedynek Murata Gasijewa (26-0, 19 KO) z Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) - poinformował sekretarz generalny rosyjskiej federacji bokserskiej Umar Kremliew. 

Stawką finałowego starcia turnieju World Boxing Super Series będą cztery mistrzowskie pasy kategorii junior ciężkiej i trofeum Muhammada Alego.

Podczas moskiewskiej gali dojdzie także do konfrontacji o cztery tytuły w wadze półśredniej pomiędzy Cecilią Braekhus (33-0, 9 KO) i Inną Sagaidakowską (7-0, 3 KO). W ringu zaprezentują się ponadto m.in.: Fiodor Czudinow, Konstantin Ponomariew, i Denis Szafikow.

Sekretarz generalny rosyjskiej federacji bokserskiej Umar Kremliew ogłosił na konferencji prasowej, że pojedynek pomiędzy Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) i Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) odbędzie się 21 lipca na Stadionie Olimpijskim w Moskwie.

Starcie o cztery mistrzowskiej pasy kategorii junior ciężkiej, które będzie finałem turnieju World Boxing Super Series, uświetnić ma Rosyjski Dzień Boksu.

Informacji o dacie i miejscu finałowej potyczki póki co nie potwierdzili w oficjalnym komunikacie organizatorzy WBSS.

Mistrz WBO i WBC wagi junior ciężkiej Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) twierdzi, że nie ma dla niego znaczenia, gdzie odbędzie się jego unifikacyjna walka z czempionem IBF i WBA Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO). Pojedynek będzie finałem turnieju World Boxing Super Series.

- Nie będziemy robić problemów, jesteśmy sportowcami, wyjdziemy do ringu, a gdzie on będzie , o tym zadecydują już promotorzy i menadżerowie. Musze po prostu dostać informację, gdzie i kiedy i będę walczył - powiedział Usyk w rozmowie z Match TV.

Pierwotnie Oleksandr Usyk i Murat Gasijew mieli skrzyżować rękawice 11 maja w Arabii Saudyjskiej, ale walkę odwołano. Ostatnio dużo mówi się o organizacji boju w Rosji 22 lipca.

Coraz więcej pytań pojawia się w kwestii finału turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy mistrzem świata federacji IBF i WBA Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) i czempionem WBO i WBC Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO).

Wczoraj serwis boxingtalk.com poinformował, że Gasijew w lipcu zamiast z Usykiem spotkać się może z Andrew Tabitim (16-0, 13 KO). Tymczasem sekretarz generalny rosyjskiej federacji bokserskiej Umar Kremlew zdradził, że cały czas prowadzi negocjacje na temat  organizacji finału WBSS w Rosji.

- To nie są łatwe rozmowy. Rozmawiamy bezpośrednio z szefami WBSS, nie z samymi pięściarzami. Mamy nadzieję, że w przeciągu tygodnia lub dwóch coś ogłosimy. Zawodnicy cały czas szykują się do walki, bez względu na to, gdzie by się ona odbyła. Negocjacje dotyczące hali są ciężkie - powiedział Kremlew.

Lokalizacji walki z Gasijewem w Rosji stanowczo sprzeciwił się już wcześniej Usyk. Do rosyjsko-ukraińskiej konfrontacji pierwotnie dojść miało w maju w Arabii Saudyjskiej.

Mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBO i WBC Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) wyleczył kontuzję ręki i wznowił przygotowania do walki z czempionem IBF i WBA Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO).

Termin i miejsce starcia Usyka z Gasijewem, będącego finałem turnieju World Boxing Super Series, nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Pierwotnie Ukrainiec i Rosjanin mieli skrzyżować rękawice 11 maja w Arabii Saudyjskiej, ale walkę odwołano. Ostatnio dużo mówi się o organizacji boju w Rosji 22 lipca, choć Usyk, który do tej pory w WBSS dwa razy boksował na wyjeździe, stanowczo sprzeciwia się finałowemu pojedynkowi na terenie rywala.

Do 20 maja powinna zostać podjęta decyzja w sprawie miejsce organizacji finałowej walki turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej, w którym zmierzą się Murat Gasijew (26-0, 19 KO) i Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO).

Pierwotnie do pojedynku o cztery mistrzowskie pasy dojść miało 11 maja w Arabii Saudyjskiej. Aktualnie najmocniejszym kandydatem do roli gospodarza walki jest Rosja, jednak tej lokalizacji zdecydowanie sprzeciwia się Usyk.

- My już złożyliśmy stosowną ofertę i zrobiliśmy wszystko, by do tego starcia doszło w Rosji. Czekamy teraz na decyzję. Myślę, że nasza propozycja jest najlepsza i wierzymy, że finał odbędzie się w Soczi  - stwierdził w rozmowie z agencją Tass sekretarz Rosyjskiej Federacji Bokserskeij Umar Kremliew.

Sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Umar Kremliew skomentował w rozmowie z r-sport słowa Oleksandra Usyka (14-0, 11 KO), który stanowczo zaprotestował przeciw organizacji jego walki z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) w Rosji. Pojedynek ma być finałowym starciem turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej.

- To nie on będzie tu podejmował decyzje ani my, tu decyduje WBSS. Jak postanowią organizatorzy, tak będzie. Murat też ma podpisany taki sam kontrakt - ma boksować tam, gdzie wskażą szefowie WBSS - stwierdził Kremliew.

Pojedynek Usyka z Gasijewem o pasy WBA, WBO, WBC i IBF i trofeum Muhammada Alego początkowo miał odbyć się 11 maja w Arabii Saudyjskiej. Ostatnio coraz częściej mówi się o przeniesieniu finału prestiżowych zawodów do Rosji (proponowany termin to 22 lipca). Póki co jednak Usyk jest kontuzjowany i nie ma pewności, kiedy dokładnie będzie zdolny do walki.

Jak donosi portal sport.ua Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) jest zdecydowanie przeciwny temu, by jego walka z Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) odbyła się na terytorium Rosji.

Pierwotnie planowano, by pojedynek o cztery mistrzowskie pasy kategorii junior ciężkiej będący finałem turnieju World Boxing Super Series został rozegrany 11 maja w Arabii Saudyjskiej, jednak ostatnio mówiło się o przeniesieniu boju do Rosji ze zmianą daty na 22 lipca. Termin majowy stał się nieaktualny także ze względu na ogłoszoną wczoraj kontuzję Ukraińca.

Nie wiadomo, czy stanowisko Usyka ma jakikolwiek związek z kwestiami politycznymi, ale faktem jest, że ukraińskie drużyny narodowe zgodnie z dekretem ministra sportu nie powinny brać udziału w zawodach i obozach treningowych na terenie Rosji (federacji bokserskiej zarządzenie nie obejmuje). 

Finałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej pomiędzy  Muratem Gasijewem (26-0, 19 KO) i Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO) może odbyć się 22 lipca w Rosji - poinformował agencję Tass sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Umar Kremliew.

Wcześniej anonsowano, że do starcia Gasijewa z Usykiem dojdzie 11 maja w Arabii Saudyjskiej, jednak wczoraj organizatorzy prestiżowych zawodów zakomunikowali, że zostanie ono przesunięte na lato.

Stawką pojedynku Murata Gasijewa z Olesandrem Usykiem oprócz trofeum Muhammada Alego będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, WBC i IBF.

Najnowsze komentarze