Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Od kilku tygodni w mediach poświęconych tematyce bokserskiej trwają spekulacje dotyczące rewanżowego starcia o mistrzostwo WBA i WBO wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (25-0, 18 KO) i Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). Walkę pierwotnie planowaną na 9 lipca przełożono na 29 października, jednak, jak się później okazało, ekipy pięściarzy nie osiągnęły porozumienia i starający się o drugi pojedynek z Brytyjczykiem Kliczko postanowił wytoczyć swojemu ringowemu pogromy proces sądowy. Wczoraj menadżer i trener aktualnego mistrza Peter Fury zapewnił jednak w rozmowie z BaylorIC TV, że negocjacje mają się coraz lepiej i jest nadzieja na rychłą ich finalizację.

- Walka odbędzie się w październiku w Manchesterze. Były pewne ważne problemy z kontraktem, brakowało nam w pewnych kwestiach jasności. Jestem przekonany, że jesteśmy blisko porozumienia - powiedział opiekun czempiona.

Pierwsza walka Władimira Kliczki z Tysonem Furym miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Na punkty nieoczekiwanie wygrał Brytyjczyk, przerywając trwające ponad 11 lat pasmo zwycięstw faworyzowanego Ukraińca.