Patronat medialny


 


Eddie Hearn zdradził, że prawdopodobnie w jednym z krajów Bliskiego Wschodu odbędzie się walka o absolutne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Pojedynek o pasy mistrzowskie federacji WBA, WBC, WBO i IBF planowany jest na końcowy weekend maja lub pierwszą połowę czerwca.

- Kraje Bliskiego Wschodu agresywnie zabiegają o tę walkę i na pewno są faworytami. Żeby organizować takie wydarzenie, trzeba mieć solidne wsparcie od rządu. To walka, która pokaże jak silny jest kraj, w którym się odbędzie  - mówi Hearn.

Najpoważniejszym kandydatem do organizacji pojedynku dwóch Brytyjczyków jest Arabia Saudyjska, gdzie ponad rok temu odbyła się walka rewanżowa Joshuy z Andym Ruizem Jr. Specjalnie na tę okazję wybudowano stadion, który po kilku tygodniach rozebrano.

W tym roku ma dojść do dwóch walk pomiędzy Furym i Joshuą. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do drugiego pojedynku dojdzie na stadionie piłkarskim w Wielkiej Brytanii.