onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Bob Arum w rozmowie z World Boxing News skomentował wczorajsze doniesienia na temat rozmów dotyczących planów organizacji walki unifikacyjnej o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO)

- Wszyscy mówimy w tej sprawie jednym głosem - Eddie [Hearn], Frank [Warren] i ja. Wszyscy mówią to samo: nie ma negocjacji na temat pojedynku Fury - Johsua - podkreślił stanowczo promujący "Króla Cyganów" szef grupy Top Rank. 

- W tej chwili Eddie i Frank rozmawiają z różnymi ludźmi, z Saudami, mamy także MTK - menadżerów Fury'ego z Bliskiego Wschodu, oni rozmawiają z ludźmi z Arabii Saudyjskiej. Zgodziliśmy się wszyscy, by MTK zebrało wszystkie oferty z tego regionu. Dopiero jeśli którąś z nich wszyscy zaakceptują, rozpoczniemy negocjacje. Teraz nie ma żadnych rozmów na temat konkretnej walki. I wszyscy mówimy tu jednym głosem - dodał Arum.

Póki co - przynajmniej według ostatnich ustaleń - Tysona Fury'ego czeka walka z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), zaś Anthony Joshua (23-1, 21 KO) ma spotkać się z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).