onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Stephen Espinoza, szef sportu w telewizji Showtime po raz pierwszy publicznie wypowiedział się o możliwym terminie rewanżowej walki pomiędzy Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) i mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Zdaniem Espinozy, do tej walki może dojść w maju lub czerwcu.

- Słyszę, że Tyson i Deontay deklarują, że drugą walkę mogą stoczyć już w marcu lub kwietniu, ale ja poczekałbym trochę dłużej. Przebieg pierwszego pojedynku sprawił, że mówi się o nim do dzisiaj, dlatego rewanż będzie jeszcze większy od ich pierwszej walki - mówi szef sportu w Showtime.

- Potrzebujemy też odpowiedniego czasu na promocję. Po pierwszej walce mamy ogromny niedosyt i niedopowiedzenie. Ludzie spierają się o to, kto wygrał, więc rewanż na pewno będzie wyczekiwany. Potrzebujemy czasu, żeby zaplanować działania promocyjne, więc moim zdaniem maj lub czerwiec będą dobrymi terminami - twierdzi Espinoza.

Pierwsza walka Fury'ego z Wilderem odbyła się w sobotę. Anglik dwukrotnie leżał na deskach, ale pojedynek ostatecznie zakończył się remisem.