onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

We wtorek odbyć ma się konferencja prasowa, podczas której ujawnione zostaną dalsze sportowe plany mistrza WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO). "Bronze Bomber", boksujący dotąd dla telewizji Showtime i Fox, kuszony był ostatnio przez platformę DAZN wartym około 100 milionów dolarów kontraktem, w który wpisane być miały trzy walki - obowiązkowa obrona z Dominikiem Breazealem (20-1, 18 KO) i dwie konfrontacje z czempionem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). Wilder z oferty DAZN póki co jednak skorzystać nie zamierza.

Dla promotora Joshuy Eddiego Hearna nie ulega wątpliwości, że postawa Amerykanina świadczy o tym, że obawia się on starcia z AJ-em.

- Nie wiem, czy Wilder zaboksuje z Breazealem na Showtime i czy ogłoszą podpisanie umowy na kilka pojedynków, ale cieszy mnie, że ludzie zaczynają dostrzegać prawdę... Jeśli Wilder podpisze z Showtime kontrakt na kilka pojedynków, to będzie jasne, że nie chce walczyć z AJ-em - stwierdził Hearn w rozmowie z Tha Boxing Voice.