onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) potwierdził, że jest zdecydowany na podpisanie kontraktu z platformą DAZN. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywać ta umowa. Amerykanin zapowiada, że chce w ten sposób przede wszystkim doprowadzić do walki z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO).

- W końcu będzie jeden prawdziwy mistrz w wadze ciężkiej, jedna twarz wagi ciężkiej i jedno nazwisko na tronie dywizji. I to wydarzy się bardzo szybko. Czas, żeby kibice dostali przedstawienie pod tytułem Joshua - Wilder - mówi "Bronze Bomber".

- Kocham telewizję Showtime, to nie jest pożegnanie na wieki, po prostu rozstajemy się na jakiś czas. Ale wrócę tam na pewno, to nie koniec naszej współpracy na zawsze - przekonuje Amerykanin.

W najbliższych dniach Deontay Wilder spotka się z Johnem Skipperem, szefem DAZN. W rozmowach nie będzie uczestniczył Eddie Hearn, z kolei do negocjacji zasiądą Al Haymon oraz Shelly Finkel, menadżerowi pięściarza. 

Na razie nie wiadomo, jak zmieni to plany Wildera na najbliższe miesiące. Amerykanin został kilka dni temu wyznaczony do walki z Dominikiem Breazealem. Przetarg na organizację tego pojedynku odbędzie się 4 kwietnia.