onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Frank Warren, promotor Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) poinformował w niedzielę, że złoży wniosek do federacji WBC, domagając się nakazania natychmiastowej walki rewanżowej z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Władze federacji poinformowały, że zamierzają się do takiego wniosku przychylić, co ułatwi organizację drugiego pojedynku pomiędzy Amerykaninem i Brytyjczykiem.

Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami World Boxing Council, Wilder, który dzięki remisowi z Furym, zachował mistrzowski pas wagi ciężkiej, powinien w kolejnym występie skrzyżować rękawice z Dominikiem Breazealem, oficjalnym pretendentem do tytułu WBC. Warren nie zamierza jednak czekać na rozstrzygnięcie walki Wilder - Breazeale i chciałby, żeby "Bronze Bomber" po raz drugi zmierzył się z Furym w pierwszej połowie przyszłego roku.

Breazeale jest oficjalnym pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej od kilku miesięcy, a najbliższy pojedynek stoczy 22 grudnia. Niewykluczone, że Amerykanin w przyszłym roku najpierw zaboksuje o tymczasowy pas WBC, a dopiero później zmierzy się ze zwycięzcą drugiej walki pomiędzy Wilderem i Furym.

Komentarze   

#1 wiktorkrk 2018-12-06 09:57
Warren oczernia Herna ze Joshua jest dla niego kopalnia zlota a tymczasem robi to samo. Zdaje sobi sprawe ze ten świr ( Fury) nie bedzie wstanie pajacowac i psychicznie wplywac na swoich przeciwnikow nieskonczenie wiele i wczesniej czy pozniej wroci na swoj narkotykowy tor wiec chce jak najszybciej zarobic troche monet. ( niczego Furemu nie odbieram bo zawalczyl fantastycznie ale nistety obawiam sie powrotu do jego ulubionego sportu).

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze