onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Frank Warren, promotor Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) poinformował w niedzielę, że złoży wniosek do federacji WBC, domagając się nakazania natychmiastowej walki rewanżowej z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Władze federacji poinformowały, że zamierzają się do takiego wniosku przychylić, co ułatwi organizację drugiego pojedynku pomiędzy Amerykaninem i Brytyjczykiem.

Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami World Boxing Council, Wilder, który dzięki remisowi z Furym, zachował mistrzowski pas wagi ciężkiej, powinien w kolejnym występie skrzyżować rękawice z Dominikiem Breazealem, oficjalnym pretendentem do tytułu WBC. Warren nie zamierza jednak czekać na rozstrzygnięcie walki Wilder - Breazeale i chciałby, żeby "Bronze Bomber" po raz drugi zmierzył się z Furym w pierwszej połowie przyszłego roku.

Breazeale jest oficjalnym pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej od kilku miesięcy, a najbliższy pojedynek stoczy 22 grudnia. Niewykluczone, że Amerykanin w przyszłym roku najpierw zaboksuje o tymczasowy pas WBC, a dopiero później zmierzy się ze zwycięzcą drugiej walki pomiędzy Wilderem i Furym.