onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Wśród pięściarskich kibiców wiele dyskusji wywołał werdykt punktowy zakończonej remisem sobotniej walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) i Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Stanowisko w sprawie pojedynku zajęły także władze World Boxing Council.

"Walka Deontaya Wildera z Tysonem Furym została uznana za remisową. Trudno było sprawiedliwszy werdykt sędziów. Choć ten remis i rozbieżności w punktacji pomiędzy sędziami były tematem kilku negatywnych komentarzy, federacja WBC jest dumna ze swojego mistrza Wildera, pretendenta Fury'ego i arbitrów, którzy pracowali przy tej walce. Wszyscy trzej punktowi są członkami społeczności bokserskiej i ich uczciwość i honor są niekwestionowane. Wilder i Fury walczyli jak gladiatorzy, ale po walce dali wszystkim lekcję pokory. Jesteśmy niesłychanie dumni z ich zachowania i sportowej postawy." - czytamy w komunikacie WBC.

 

Komentarze   

#1 Hubert 2018-12-05 14:10
Wiadomo że WBC jest z meksyku dlatego nie dziwi punktacja meksykańskiego sędziego który okazał się być totalnym błaznem i kompromitacja dla tego sportu. Wiadomo też że będą go bronić bo wyjścia nie mają.
#2 Xaxe Lolz 2018-12-05 14:30
Ankieta na najlepszego ciężkiego
https://www.strawpoll.me/16982068
+3 #3 greegor1 2018-12-05 15:15
Ja jak w tym sporcie ma być normalnie ? Uwielbiam boks jako sport ale w żadnym innym sporcie nie ma tak brudnej polityki i zakłamania jak tutaj. Przecież sędzia dający 7 rund wilderowi powinien stracić prawo wykonywania zawodu. Punktację są pisane po cichu pod stołem, niezrozumiałe dla niedzielnych kibiców. Ostatnio gadałem o walkach ze znajomym ojca który lubi oglądać i dużo ogląda ale wyskakuje do mnie z hasłem " tylko nie wiem jak oni te ciosy tam liczą tak dokładnie bo jak to 118 ciosów naliczyć" ...
Ludzie w ogóle nie mają świadomości więc sedziowie sobie robią co chcą.

Powinna być podawana oficjalna punktacja runda po rundzie i tyle. Jak zespół piłkarski traci bramkę w 80 minucie to wie że przegrywa i przechodzi do ataku . Dlaczego tu nie można ? Ludzie mieliby świadomość wyniku i sposobu punktowania. Sędzia by się zastanowił zanim rundę do jednej bramki przypisze drugiemu zawodnikowi, a pięściarz by wiedział na czym stoi i jak ma walczyć.
#4 greegor1 2018-12-05 15:21
A tutaj jeden w ogóle nie ogląda walki i punktuje jak chce, drugi dodawać nie umie bo mu 102 + 10 to 110 wychodzi. A trzeci też niewiem jak tam w ogóle widział 5 rund Wildera. A najbardziej prestiżowa federacja na świecie teraz ich chwali, broni i klepie po plecach.
+1 #5 Victor Van Dort 2018-12-05 17:05
Wspaniała walka będzie się o niej pamiętać zostawiła ogromną niszę do dyskusji jednak remis w tym pojedynku się broni bo to faktycznie sprawiedliwy werdykt.
+1 #6 Herszt 2018-12-05 18:26
@greegor
Tak było przy walce Thompsona z Solisem, pamiętam że Tony słysząc negatywną dla siebie punktacje podawaną bodajże w 4 rundzie, przyspieszył, zadając 1000 lekkich ciosów, przez co wygrał.
#7 lukaszbiszczu 2018-12-05 18:35
Cytuję greegor1:
Ja jak w tym sporcie ma być normalnie ? Uwielbiam boks jako sport ale w żadnym innym sporcie nie ma tak brudnej polityki i zakłamania jak tutaj. .

Nie ma? A skandale w piłce nożnej czy futbolu amerykańskim? Czym bardziej kontaktowy sport i dużo siły fizycznej w nim i kasy tym więcej przekrętów.
Tutaj i tak nie bylo tragedii patrząc na decyzję w innych walkach. Jakiś czas temu jeszcze podawali punktacje a teraz dupa.
#8 greegor1 2018-12-06 00:22
@Herszt
o prosze, bardzo fajna ciekawostka i przykład. Szczerze powiem, że nie wiedziałem. Mądrego to dobrze poczytać ;)

@lukaszbiszczu
Oczywiście, że nie ma. Dlaczego ? Dlatego, że jeśli się zdarza jak sam to nazwałeś "skandal" to każdy kibic ma świadomość tego skandalu. Howarda Webba kojarzy każdy niedzielny kibic oglądający piłke nożną za karny z 2008 roku. Ani FIFA ani UEFA po meczu nie mówiły o tym jakim jest świetnym sędzią i jak świetną decyzje podjął w tym meczu. Dla kontrastu powiedz kto pamięta jak sie nazywają sędziowie którzy punktowali 9 i 8 wygranych rund Jacobsa w walce z Sulęckim ? Już nie wspominając o wałkach typu Masternak vs Muller w RPA. Mówie tu o walkach o najważniesze tytuły świata w których sędziowie robią sobie co chcą bez żadnych konsekwencji, a najwieksze federacje klepią ich za to po plecach .

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze