onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W tym tygodniu odbędą się kolejne rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) i Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Stawką tego pojedynku byłyby mistrzowskie pasy IBF, WBO, WBC i WBA wagi ciężkiej.

Negocjacje pomiędzy obozami Anglika i Amerykanina toczą się od miesięcy. Wiele wskazywało na to, że starcie dwóch niepokonanych mistrzów "królewskiej" dywizji odbędzie się jeszcze w tym roku, ale ostatecznie jesienią Joshua skrzyżował rękawice z Aleksandrem Powietkinem, zaś Wilder z Tysonem Furym. Teraz przedstawiciele pięściarzy ponownie zasiądą do rozmów.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani walką z Joshuą. Jeśli oni będą zachowywać się profesjonalnie i będą prowadzić rozmowy z nami, a nie przerzucać się argumentami przez media, to jesteśmy na dobrej drodze. Wszystko na papierze musi się zgadzać, ale wydaje mi się, że obie strony chcą dać ten pojedynek kibicom - powiedział Shelly Finkel, menadżer Wildera.

Do walki Joshua - Wilder mogłoby dojść 13 kwietnia na stadionie piłkarskim Wembley w Londynie. Na żywo pojedynek o wszystkie najważniejsze pasy mistrzowskie wagi ciężkiej obejrzałoby 90 tysięcy kibiców.