onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Kevin Barry jest kolejnym bokserskim ekspertem, który widzi Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) w roli faworyta w ewentualnej unifikacyjnej konfrontacji o cztery pasy wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO).

- Każdy, kto mnie słuchał w przeszłości, wie, że zawsze stawiałem w tym pojedynku na Wildera - ze względu na jego nieprzewidywalność i na pojedynczy nokautujący cios - mówi trener byłego czempiona WBO Josepha Parkera. 

- On może przegrać pierwsze trzy czy cztery rundy, co ostatnio mu się często zdarza, a potem nagle skończyć wszystko jednym uderzeniem. Pojedynkiem z Ortizem zaskarbił sobie szacunek większej liczby fanów niż wszystkimi innymi. To koszmar przygotowywać zawodnika do walki z kimś takim jak Wilder, bo nigdy nie wiadomo, skąd nadleci cios. Szczerze powiedziawszy, sądzę, że Wilder sam tego nie wie - żartuje Barry.

Zdaniem bukmacherów faworytem starcia Joshua z Wilderem byłby Brytyjczyk. Co ciekawe, większe szanse niż "Bronze Bomberowi" w boju z Joshuą daje się Tysonowi Fury'emu.

Komentarze   

-1 #1 sofamanystylez 2018-07-10 16:04
Dla mnie zupełnie zrozumiałym jest, że dochodząc do pełni dyspozycji TF jest faworytem z każdym z tej dwójki. Skoro wygrywa bez większego wysiłku z Kliczko, który nie przegrał dlatego bo "nie był sobą" tylko dlatego, że TF nie pozwolił mu na to by sobą był. I inna teorie są bredniami, zawsze odkąd wymyślono boks walczy się tak jak przeciwnik pozwala, a na tyle styl, gabaryty i respekt przed jednak na pewno swoje ważącym ciosem TF pozwolił właśnie WK. Tyson ma styl jeszcze trudniejszy do ogrania niż Szpilka (można wiele chłopakowi zarzucić, ale jest mega niewygodny), a to dlatego, że zmienia pozycję i jest ogromny co nie pozwala się do niego zbliżyć, a co było znacznie łatwiejsze w przypadku Szpilki. Nogi ma kapitalne i jeśli tylko TF dobrze się przygotuje to połączenie stylu, gabarytów i takich nóg sprawia, że może wygrać z każdym jeśli będzie odpowiednio przygotowany i skoncentrowany. I błagam prośba do znawców - nie piszcie, że TF miał farta, a WK słaby dzień bo to śmieszne i żenua.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze