onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) przyznał w rozmowie z talkSPORT, że w przypadku organizacji walki unifikacyjnej z czempionem WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) gotów byłby zaakceptować podział zysków w stosunku 60-40 na korzyść swojego rywala.

"Oferta" walki przedstawiona Amerykaninowi przez jego rozmówcę Adama Catteralla zawierała jednak dodatkowo zapis w kontrakcie gwarantujący rewanż i 60% zysków z niego dla zwycięzcy pierwszego pojedynku.

Już wcześniej jeden z menadżerów "Bronze Bombera" Shelly Finkel zadeklarował, że jego zawodnik nie będzie nalegał na podział 50-50, jeśli propozycja finansowa będzie wystarczająco atrakcyjna co do kwoty.

Deontay Wilder za swoją ostatnią walkę, z Luisem Ortizem, zarobił około 2 milionów dolarów. Gaża Anthony'ego Joshuy za zaplanowany na 31 marca pojedynek z posiadaczem pasa WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) wyniesie około 25 milionów. Parker w kontrakcie ma zapewnione około 33% z przychodów z organizacji mistrzowskiego boju.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze