Patronat medialny


 Eddie Hearn nie ma wątpliwości, że Anthony Joshua (24-2, 22 KO) pokona w rewanżu Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) i odzyska mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Zdaniem szefa Matchroom Boxing, Brytyjczyk dobrał zły plan taktyczny na pojedynek z Ukraińcem.

- Joshua nie musi zmieniać swojego stylu przed rewanżem, on po prostu musi go pokazać. W sobotę Anthony postanowił boksować na środku ringu z zawodnikiem, który w wadze ciężkiej jest prawdopodobnie najlepszy technicznie na świecie. To nie był dobry pomysł. Cały plan taktyczny był błędny i opierał się na złych założeniach - analizuje Hearn.

- On jest w stanie zaboksować 20 razy lepiej i doskonale to wie. Zabrakło wielu rzeczy, Usyk był świetny, ale Joshua powinien pokazać zdecydowanie więcej. Rozmawialiśmy dzień po walce, bardzo przeżył porażkę, ale nie załamuje się. On osiągnął bardzo dużo, ale twardo stoi na ziemi i wie, że porażki się zdarzają. Trzeba wyciągnąć wnioski i zaboksować w swoim stylu - przekonuje brytyjski promotor.

Joshua zagwarantował sobie prawo do rewanżu z Usykiem i zamierza wyegzekwować ten zapis w umowie. Drugi pojedynek pięściarzy może odbyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku, jednak Hearn na razie nie chce mówić o szczegółach tego wydarzenia.