Patronat medialny


 


Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie organiazcji walki pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Do tej pory mówiło się, że pojedynek może odbyć się w maju na stadionie w Londynie, jednak oferty organizacji walki spływają z różnych stron świata.

- Tak naprawdę jesteśmy bardzo blisko porozumienia. Najtrudniej będzie chyba teraz wybrać najlepszą ofertę. W zasadzie nie dostaliśmy propozycji tylko z Australii i Antarktydy. Z pozostałych kontynentów przyszły zapytania dotyczące organizacji walki - wyjawił w rozmowie z telewizją ESPN John Wirt, jeden z promotorów Pulewa.

Pulew jest obowiązkowym challengerem do pasa IBF, który od grudnia znów należy do Joshuy. Brytyjczyk jest równocześnie zobligowany do obrony tytułu WBO z Oleksandrem Usykiem (17-0, 14 KO), jednak wydaje się coraz bardziej prawdopodobnę, że Joshua ten pas zwakuje.

Niedawno pojawiły się niepotwierdzone informacje, że do walki Joshua - Pulew ma dojść w maju na stadionie w Stambule. Ostatni występ Anglika miał miejsce w Arabii Saudyjskiej. Joshua zrewanżował się za porażkę Andy'emu Ruizowi i odzyskał trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej.