onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Mike Tyson uważa, że kluczem do zwycięstwa dla Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) w rewanżowym pojedynku z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) będzie kwestia psychiki. Czerwcowa konfrontacja z meksykańskim "Niszczycielem" zakończyła się dla AJ-a bolesną porażką przez nokaut.

- Joshua popełnił błąd i został zraniony, ale jest w stanie wrócić. Jego nastawienie musi być jednak w porządku. Jeśli będzie miał zje*** głowę, to nie wygra. Musi mieć poukładane w głowie i w pełni poświęcić się temu, co robi - ocenił "Żelazny" podczas podcastu Hotboxin'. - On teraz musi się zmierzyć ze swoimi demonami. Wydawać się może, że wszystko z nim jest dobrze.... ale co tam siedzi w środku?

- Ten okres w życiu definiuje pięściarzy. On ma już dużo pieniędzy, teraz musi sobie odpowiedzieć na pytanie: kim jestem? W chwili, gdy mierzy się z przeciwnościami losu - co teraz zrobię? Czy się poddam i powiem: nie chce mi się już tego robić czy dalej będę miał wiarę? Jest w tobie jeszcze duma, czarnuchu? W co wierzysz? Wierzysz w swoich przodków, matkę, ojca, dzieci? O co powinieneś walczyć? Wszystko zależy teraz od niego, może odpowie sobie: gówno mnie to obchodzi, kasę już mam. Też będzie OK, jeśli takie ma podejście - dodał Tyson.

Rewanż Joshuy z Ruizem odbyć powinien się pod koniec tego roku, choć - jak przekonuje promotor Eddie Hearn - AJ nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, czy do niego przystąpi.