onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Promujący Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) Eddie Hearn nie ma żadnych wątpliwości, że zapisy w kontrakcie na sobotni - zakończony porażką Brytyjczyka - pojedynek z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) gwarantują AJ-owi natychmiastowy rewanż. Szef Matchroom Boxing twierdzi też, że na przeszkodzie walce nie staną też federacje bokserskie, nakazując wcześniej świeżo koronowanemu czempionowi obowiązkowe obrony zdobytych tytułów. 

- Rewanż ma pierwszeństwo przed pasami - przekonuje Hearn. - Następna obowiązkowa obrona to WBO, a ja rozmawiałem już z [szefem WBO] Paco Valcarcelem i on nie ma nic przeciwko rewanżowi. 

- Nie chcemy, by Andy Ruiz stracił któryś z pasów. Anthony nie chce stracić żadnego z nich. Stawką rewanżu będą wszystkie tytuły - zapewnia promotor Joshuy. 

Eddie Hearn chciałby, aby do drugiej walki Joshuy z Ruizem doszło w listopadzie lub grudniu. Na razie głosu w sprawie rewanżu nie zabrał nikt z organizacji Premier Boxing Champions reprezentującej nowego mistrza. Nieoficjalnie mówi się, że Ruiz, podpisując kontrakt na starcie z Joshuą, zgodził się na okresową kopromocję przez Matchroom w przypadku zwycięstwa.