onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Promotor Eddie Hearn zdradził na Twitterze wysokość gaży, jaką chce przekonać Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) do walki z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) 13 kwietnia na stadionie Wembley.

Według szefa Matchroom Boxing "The Body Snatcher" mógłby za pojedynek o mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej zainkasować ponad 4 miliony funtów (5,2 mln dolarów), czyli więcej niż w zarobił poprzedni rywal AJ-a Aleksander Powietkin. 

Whyte, który wcześniej współpracował z Hearnem, jednak jak twierdzi obecnie jest "wolnym agentem", podobno z przedstawionej mu oferty nie jest zadowolony i rozmawia już na temat kontraktu z szefami projektu Premier Boxing Champions, w ramach którego walczy posiadacz tytułu WBC Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO). Brytyjczyk jest aktualnie liderem rankingów WBO i WBC, jednak żadna z dwóch federacji póki co nie uznaje go za obowiązkowego challengera. 

Joshua i Hearn ostateczną decyzję w sprawie najbliższej walki podjąć mają w weekend. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z Whytem, AJ może zmierzyć się w czerwcu w USA z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).