onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Już niebawem Eddie Hearn powinien ogłosić nazwisko kolejnego rywala mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO). Potencjalni przeciwnicy AJ-a wymieniani przez jego promotora to Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), Dillian Whyte (25-1, 18 KO) i Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO).

- Ze strony Wildera, Fury'ego i Whyte'a, z którymi rozmawiamy, na razie jest cisza - przyznaje szef Matchroom Boxing w rozmowie ze Sky Sports. - Whyte ma swoją cenę, Anthony też ma swoją, którą może zapłacić. Dla Dilliana Whyte'a to byłaby walka o mistrzostwo w ramach dobrowolnej obrony. W pewnej części skłaniam się też ku walce w Stanach.

- Big Baby Miller jest w czołowych piątkach rankingów, zaczyna być o nim głośno w Ameryce, a żeby stać się globalną gwiazdą, musisz w końcu zaboskować w Stanach. Gdyby Anthony Joshua wypełnił Madison Square Gareden 21-22 tysiącami kibiców byłoby to coś. Zobaczymy, co się wydarzy - mówi Hearn i dodaje: - Myślę, że decyzję poznacie w przyszłym tygodniu. Dla mnie, jeśli nie uda nam się z Wilderem, Furym i Dillianem, to będziemy musieli walczyć w Ameryce, a tam Jarrell będzie pierwszy w kolejce.