onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Trwają nadal spekulacje na temat nazwiska kolejnego rywala mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO). Głównych faworytów do roli challengera jest aktualnie dwóch - Dillian Whyte (25-1, 18 KO) i Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO).

Na dziś pewne jest tylko tyle, że jeśli wybór padnie ostatecznie na Whyte'a, to walka odbędzie się 13 kwietnia na stadionie Wembley - obiekt ten został zarezerwowany na występ AJ-a już kilka miesięcy temu. 

Gdyby jednak promujący Joshuę Eddie Hearn zdecydował się na zestawienie swojego czempiona z Millerem, to prawdopodobnie do starcia doszłoby w nowojorskiej hali Madison Square Garden. Tu wolnych terminów na przełom kwietnia i maja, niekolidujących z innymi wydarzeniami bokserskimi, niestety brakuje. Najbliższe dostępne daty w MSG to 11 i 18 maja i to wówczas najwcześniej Joshua i Miller mogliby skrzyżować ze sobą rękawce (w przypadku pojedynku Nowym Jorku).

Anthony Joshua w swojej ostatniej obronie mistrzowskich pasów znokautował Aleksandra Powietkina. Później mówiło się dużo o możliwej walce unifikacyjnej z mistrzem WBC Deontayem Wilderem, jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem.