onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Trwają nadal spekulacje na temat nazwiska kolejnego rywala mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO). Głównych faworytów do roli challengera jest aktualnie dwóch - Dillian Whyte (25-1, 18 KO) i Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO).

Na dziś pewne jest tylko tyle, że jeśli wybór padnie ostatecznie na Whyte'a, to walka odbędzie się 13 kwietnia na stadionie Wembley - obiekt ten został zarezerwowany na występ AJ-a już kilka miesięcy temu. 

Gdyby jednak promujący Joshuę Eddie Hearn zdecydował się na zestawienie swojego czempiona z Millerem, to prawdopodobnie do starcia doszłoby w nowojorskiej hali Madison Square Garden. Tu wolnych terminów na przełom kwietnia i maja, niekolidujących z innymi wydarzeniami bokserskimi, niestety brakuje. Najbliższe dostępne daty w MSG to 11 i 18 maja i to wówczas najwcześniej Joshua i Miller mogliby skrzyżować ze sobą rękawce (w przypadku pojedynku Nowym Jorku).

Anthony Joshua w swojej ostatniej obronie mistrzowskich pasów znokautował Aleksandra Powietkina. Później mówiło się dużo o możliwej walce unifikacyjnej z mistrzem WBC Deontayem Wilderem, jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem.

Komentarze   

+3 #1 MadalonE 2019-01-08 15:09
Tak naprawde to z checia zobaczylbym AJ z Ortizem jakby sobie poradzil.
+2 #2 kreve 2019-01-08 15:36
Cytuję MadalonE:
Tak naprawde to z checia zobaczylbym AJ z Ortizem jakby sobie poradzil.


Ortiza to ja bym zobaczył z Millerem. Obaj dwa potężne chłopy, ale jednocześnie dużo bijące. Myślę że byłyby kapitalne emocje.
+2 #3 Invisible Kid 2019-01-08 18:36
Ściągnąć Millera na Wembley dla AJ w walce wieczoru i dorzucić Whyte vs Ortiz/Povietkin i mamy galę miód malina. Tylko szkoda potencjalnej promocji AJ w USA. Myślę, że Antek i tak jest bardziej znany w stanach od Wildera, ale zawsze to atrakcja, wydarzenie medialne i przyciągnięcie amerykańskiej publiki. Dobry grunt pod starcie z dzikiem.
+1 #4 Pawel Przedlacki 2019-01-08 19:06
Dwie wazne wiadomosci podaja dzisiaj brytyjskie media bokserskie; wywiad z Powietkinem, ktory potwierdza gotowosc walki z Whyte-m 13-go kwietnia na Wembley, w wypadku gdy Joshua zaboksuje z innym przeciwnikiem : wywiad z Barry Hearnem, ktory twierdzi , ze czeka tylko na telefon od obozu Wildera badz Fury-ego,aby w oku mgnienia podpisac kontrakt z obojetnie ktorym z nich na walke z AJ-em. DZIWI mnie , ze redakcja czerpiac inne wiadomosci z tego samego zrodla nie podaje tak waznych detali toczacych sie negocjacji wokol najbardziej wyczekiwanego przez wszystkich kibicow boksu wydarzenia tj. AJ vs Fury lub AJ vsWilder. Wcaz " wkolo Macieju" publikowane sa gmatwajace ludziom w glowach wiadomosci :" co powiedzial dzieciol sowie" . Sa to bajki dla starszych!
#5 Slimfast 2019-01-08 23:42
W sumie mają dla AJ teraz pozostaja 2 opcje, obie podobne, Ale Povietkina jak umieszcza walke wczesniej, oprocz Whyte'a mogł by być Ortiz, tylko wtedy poprzedzająca walka mogla by byc ciekawsza....
#6 KV5 2019-01-09 12:57
Cytuję kreve:
Ortiza to ja bym zobaczył z Millerem. Obaj dwa potężne chłopy, ale jednocześnie dużo bijące. Myślę że byłyby kapitalne emocje.


Że tez wcześniej o tym nie pomyślałem. To by było zderzenie lokomotyw ! też bardzo chciałbym to zobaczyć mimo, że wydaje mi się, że Jarell dostałby baty.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze