onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Brytyjski serwis World Boxing News wskazał nazwiska przeciwników, z którymi Anthony Joshua (22-0, 21 KO) prawdopodobnie zmierzy się w ciągu najbliższych dwóch lat. Mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej będzie musiał w tym czasie odbyć kilka obowiązkowych obron tytułu.

Anglik na ring wróci 13 kwietnia podczas gali organizowanej na stadionie Wembley. Coraz bardziej prawdopodona wydaje się w tym terminie rewanżowa walka z Dillianem Whytem. W przyszłym roku Joshua może stoczyć trzy walki - planowane są także jego występy w sierpniu oraz grudniu.

Latem Brytyjczyk mógłby skrzyżować rękawice z Kubratem Pulewem, oficjalnym pretendentem do pasa federacji IBF. Zimą z kolei Joshua mógłby zadebiutować na amerykańskim rynku i zmierzyć się z Jarrellem Millerem.

W 2020 roku miałoby dojść z kolei do wielkich walk Joshuy z Deontayem Wilderem lub Tysonem Furym. W tym samym roku Anglika może czekać także walka z Trevorem Bryanem, tymczasowym czempionem WBA i oficjalnym pretendentem do posiadanego przez Joshuę pełnoprawnego tytułu tej organizacji.