onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 David Haye jest przekonany, że zbliżające się starcie z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO) będzie dla czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) największym wyzwaniem w karierze.

- Dla mnie Powietkin to najbardziej wymagający przeciwnik, jakiego Joshua kiedykolwiek miał, włączając w to Kliczkę, Whyte'a i Parkera - twierdzi "Hayemaker".

- Jako amator Powietkin osiągnął więcej niż Joshua, był mistrzem świata, mistrzem olimpijskim i mistrzem Europy. Powietkin przegrał tylko z Kliczką, na punkty, ale to był Kliczko u szczytu formy. Według mnie Kliczko, z którym walczył Joshua, nie był tak dobry jak Kliczko, który pobił Powietkina. Nie chcę odbierać nic AJ-owi, po prostu wiem po sobie, jak czas odbija się na formie - tłumaczy Haye i dodaje: - Joshuę czeka prawdziwa walka z pretendentem, który ma za sobą pasmo zwycięstw i wie, czego potrzeba, aby wygrywać na najwyższym poziomie.

Bój Anthony'ego Joshuy z Aleksandrem Powietkinem będzie główną atrakcją gali organizowanej 22 września na stadionie Wembley. Transmisja w Telewizji Publicznej.