onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

David Haye jest przekonany, że zbliżające się starcie z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO) będzie dla czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) największym wyzwaniem w karierze.

- Dla mnie Powietkin to najbardziej wymagający przeciwnik, jakiego Joshua kiedykolwiek miał, włączając w to Kliczkę, Whyte'a i Parkera - twierdzi "Hayemaker".

- Jako amator Powietkin osiągnął więcej niż Joshua, był mistrzem świata, mistrzem olimpijskim i mistrzem Europy. Powietkin przegrał tylko z Kliczką, na punkty, ale to był Kliczko u szczytu formy. Według mnie Kliczko, z którym walczył Joshua, nie był tak dobry jak Kliczko, który pobił Powietkina. Nie chcę odbierać nic AJ-owi, po prostu wiem po sobie, jak czas odbija się na formie - tłumaczy Haye i dodaje: - Joshuę czeka prawdziwa walka z pretendentem, który ma za sobą pasmo zwycięstw i wie, czego potrzeba, aby wygrywać na najwyższym poziomie.

Bój Anthony'ego Joshuy z Aleksandrem Powietkinem będzie główną atrakcją gali organizowanej 22 września na stadionie Wembley. Transmisja w Telewizji Publicznej.

Komentarze   

#1 KV5 2018-09-12 10:42
AJ to wygra. Ostatnia walka AP pokazała, że to już nie to co kiedyś. Ostatnio przecież Price prawie zgasił mu światło. Niemniej bardzo czekam na ten Event. Będzie działo - to na pewno.
#2 lukaszbiszczu 2018-09-12 20:46
Bredzi, Kliczko miał najlepsze lata za sobą ale Povetkin również jest po swoim Prime. Kliczko przestawial Ruska jak krzesło.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze