onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 


Carl Froch uważa, że mistrz świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (20-0, 20 KO) będzie faworytem w ewentualnej walce unifikacyjnej z czempionem WBC Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO).

- Myślę, że Joshua pokona Wildera, jest dla niego za duży - ocenia ex-mistrz pracujący aktualnie jako komentator Sky Sports. - Wilder w swoim boksie jest niedbały i bardzo się otwiera, zadając obszerne uderzenia. Ułożony pięściarz poradzi sobie z tymi wiatrakami Wildera.

- Joshua jest bardzo sprytny. Będzie boksował spokojnie ciosami prostymi, polował na Wildera, wystraszy go, walcząc w ten sposób - twierdzi Froch i dodaje: - Wilder ma jednak niebezpieczne uderzenie i jeśli trafi Joshuę na szczękę, może być ciekawie.

Niewykluczone, że do starcia Anthony'ego Joshuy z Deontayem Wilderem dojdzie ostatecznie w 2018 roku. Promotorzy pięściarzy mają już za sobą pierwsze spotkanie w sprawie organizacji pojedynku.

Ładuję komentarze...

Komentarze   

-4 #1 CiotkaBronka 2017-11-14 15:20
Cytat:
Myślę, że Joshua pokona Wildera, jest dla niego za duży
:o Wilder przecież jest wyższy i ma większy zasięg ramion. Joshua jest cięższy.
Cytat:
Wilder w swoim boksie jest niedbały i bardzo się otwiera, zadając obszerne uderzenia. Ułożony pięściarz poradzi sobie z tymi wiatrakami Wildera.
Jak zdąży.
#2 Armand 2017-11-14 16:20
Waga Wildera zawsze będzie dla mnie zagadką. Niby trochę chude nogi ale w walkach nie wydaje sie być gościem łatwym do przepchnięcia, klinczowania, przepychania
-5 #3 marcinpmarcin 2017-11-14 16:50
Święte słowa Frocha,poukłada ny Powietkin sadziłby Deosia na dupę jak się patrzy a dziadzia Ortiz ośmieszył i wybił boks z głowy.Dlatego zrobiono z nich koksiarzy :sad:
+2 #4 szczupak007 2017-11-14 17:09
Cytat z Armand:
Waga Wildera zawsze będzie dla mnie zagadką. Niby trochę chude nogi ale w walkach nie wydaje sie być gościem łatwym do przepchnięcia, klinczowania, przepychania


a który z jego dotychczasowych zacnych rywali w ogóle próbował go przepchnąć? Facet dostaje Bramanów Stivów i Malików Szprotów to i nikt z nim się nie chce pomocować. Ciekawe co by się stało, gdyby np Kliczko
- około 110-112 kg - na nim się trochę pokładł, jak to miał w zwyczaju? Ciekawe czy Wilder w ogóle wie co w takiej sytuacji robić - przecież, pomimo tylu walk - on ciągle nie ma doświadczenia w radzeniu sobie z całym przekrojem ringowych sytuacji!
+3 #5 Budyń 2017-11-14 18:06
Wilder ma jeden podstawowy problem, jest piesciarzem, którego fenomen i %KO wynika w dużym stopniu z wagi. On musi być tak szczupły aby zwiększyć do maksimum szybkość poruszania się po ringu i zadawania ciosów. Tak niska waga jednak w przypadku faceta, który ma 2.01 ma jednak jedna dużą wadę, środek ciężkości. Wilder ma go wyżej niż Kliczko, Joshua, Lewis, Ortiz, o niższych nie wspominając i odpowiednio silny cios na wysokości głowy powoduje, że tak szczupłe nogi mają problem z utrzymaniem tak wysokiego ciała w pionie, o czym dobitnie świadczy uderzenie Moliny z 4 rundy. Deo wcale nie stracił w tamtym momencie świadomości tylko tlow przy tak wysoko zadanym ciosie miał problem aby utrzymać równowagę. Jeśli Joshua zniweluje zagrożenie jego atomowej prawej ręki, wygra na bank. Problem w tym że jest to co najmniej piekielnie trudne, a może i niemożliwe. Okaże się z czasem. Dlatego właśnie, w rzeczywistości ta walka to 50/50.
+5 #6 Hezychasta 2017-11-14 18:13
Joshua oczywiście faworytem ale litości! Wilder nie będzie się tak otwierał przed Antkiem, jak to zrobił z powolnym, otłuszczonym Stiverne! Z Joshuą zaboksuje ostrożnie, jak ze Szpilką jako defensywny slugger, czekając aż Joshua osłabnie kondycyjnie by zadać decydujący cios. Ale czy zdąży? Może się zdziwić, tak jak ostatecznie zdziwił się Włodarczyk w walce z Gassijewem.
+2 #7 lukaszbiszczu 2017-11-14 18:33
Wilder się otwiera wtedy kiedy ma rywala wstrzasnietego.
Inaczej walczy mądrze i poluje na czysty cios.
To że AJ jest cięższy i silniejszy nic mu nie da w walce na dystans a Wilder tak będzie walczył.
#8 matixow 2017-11-14 20:59
Wilder i AJ to 50 / 50 może i Wilder szczelny bardzo nie jest ale kondycyjnie jest lepszy od AJ i Wilder jest nie obliczany w swoim boksie nie jest opanowany jak Władimir i myślę że gdyby to Widler trafil jak Klichko AJ w 7 to by go skończył i nie czekal to będzie szegolny pojedynkę bez faworyta .

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze