onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Eddie Hearn potwierdził w rozmowie ze Sky Sports, że Joseph Parker (20-0, 17 KO) będzie najprawdopodobniej rywalem mistrza świata IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) na gali w Londynie 26 listopada.

Niepokonany Nowozelandczyk pierwotnie w stolicy Wielkiej Brytanii miał zmierzyć się z innym zawodnikiem i dopiero w swoim kolejnym występie na Wyspach stanąć naprzeciw Joshuy, ale rzeczywistość napisała inny scenariusz.

- Planowaliśmy zbudować walkę Joshuy z Parkerem, lecz wraz z upływem czasu coraz bardziej wygląda na to, że Parker będzie teraz rywalem Joshuy. Co prawda w sobotę czeka go walka z Dimitrenką, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Parker będzie przeciwnikiem Joshuy 26 listopada - powiedział promujący angielskiego czempiona Hearn, który nie spodziewa się kłopotów podczas negocjacji z nowozelandzkim teamem.

- Mamy jeszcze kilka spraw do dopięcia, ale z ekipą Parkera łatwo się współpracuje, są już podstawy i resztę możemy wspólnie dograć - zdradził szef grupy Matchroom Boxing.