Patronat medialny


 


Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że federacja WBC zarządzi walkę o tymczasowe mistrzostwo świata kategorii ciężkiej. Tytuł World Boxing Council od stycznia 2015 roku należy do Deontaya Wildera (37-0, 36 KO), który jednak do tej pory ani razu nie bronił pasa z obowiązkowym challengerem, a jest już pewne, że przynajmniej do końca roku nie pojawi się w ringu. "Bronze Bomber" w lipcowej walce z Chrisem Arreolą doznał poważnych kontuzji bicepsa i dłoni i czeka go jeszcze jedna operacja. 

Tymczasem będący obowiązkowym pretendentem Aleksander Powietkin (30-1, 22 KO) czeka na orzeczenie WBC w sprawie oskarżeń o doping. Jeśli Rosjanin zostanie oczyszczony z zarzutów, co wobec ostatnich ustaleń agencji antydopingowej WADA jest bardzo realne, prawdopodobnie stanie jeszcze w tym roku do walki o pas Interim z najwyżej sklasyfikowanym dostępnym zawodnikiem.

Pierwsza piętnastka rankingu WBC wagi ciężkiej wygląda obecnie następująco: 1. Aleksander Powietkin, 2. Bermane Stiverne, 3. Kubrat Pulew, 4. Joseph Parker, 5. Johann Duhaupas, 6. David Haye, 7. Andy Ruiz, 8. Bryant Jennings, 9. Chris Arreola, 10. Malik Scott, 11. Artur Szpilka, 12. Eric Molina, 13. Rusłan Czagajew, 14. Gerald Washington, 15. Carlos Takam.