Patronat medialny


 


Dillian Whyte (27-2, 18 KO) jest przekonany, że ciężki nokaut, jaki zafundował mu w sierpniu Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO), był tylko wypadkiem przy pracy i 21 listopada zrewanżuje się Rosjaninowi. 

- Taki już jest boks - tłumaczy swoją porażkę "The Body Snatcher". - Możesz wygrywać przez jedenaście i pół rundy, a potem zostajesz znokautowany 10 sekund przed końcem walki. 

- Szacunek dla Powietkina, wygrał uczciwie, zadał mocny cios i trafił, cóż więcej mogę powiedzieć? Teraz pozostaje mi ostro trenować i zrobić to jak należy. Wierzę, że wygrywam z Powietkiem 9 na 10 walk! - dodaje Whyte, który przegrywając z "Saszą" stracił status obowiązkowego pretendenta do pasa WBC kategorii ciężkiej.

Add a comment

Powietkin - Wilder: Riabiński otwarty na USA, jak przetarg - Rosja

21 listopada Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) stanie do rewanżowej walki z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Jeśli ponownie uda mu się pokonać Brytyjczyka, spróbuje "zapolować" na pas WBC wagi ciężkiej należący obecnie do Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). 

- Taki właśnie jest nasz cel. Pojedynek o tytuł to wielkie wydarzenie w karierze każdego zawodnika, więc będziemy szukać walki w ramach obowiązkowej obrony WBC - deklaruje promotor Rosjanina Andriej Riabinski.

Statusem obowiązkowego pretendenta do pasa World Boxig Council od lipca ubiegłego roku cieszył się Dillian Whyte. Aleksander Powietkin, choć pokonał w sierpniu Brytyjczyka, nie przejął "z automatu" jego pozycji. Według szefa WBC Mauricio Sulaimana mistrz królewskiej dywizji jego federacji - ktokolwiek nim będzie po dopełnieniu trylogii Fury - Wilder - po porażce Whyte'a póki co obowiązkowymi obronami martwić się nie musi i może śmiało myśleć o unifikacji z czempionem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). 

Add a comment

21 listopada w Londynie w rewanżowej walce pas WBC Interim wagi ciężkiej po raz drugi skrzyżują rękawice Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO) i Dillian Whyte (27-2, 18 KO). Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Rosjanina, który tym samym pozbawił Whyte'a statusu obowiązkowego challengera World Boxing Council. Eddie Hearn stoi a stanowisku, że jeśli "The Body Snatcher" zrewanżuje się swojemu pogromcy, to odzyska utraconą kilka tygodni temu pozycję.

- Powietkin jest teraz obligatoryjnym pretendentem dla Fury'ego i będzie nim także zwycięzca tego rewanżu. To tylko kwestia tego, kiedy dostanie walkę o pas. Whyte już miał ustaloną datę [pierwsza połowa 2021 roku - red.] i jeśli teraz wygra z Powietkinem, będziemy naciskać, by została ona przywrócona. Zobaczymy, czy nam się to uda - powiedział szef Matchroom Boxing Sky Sports. 

Jeśli wierzyć ostatnim deklaracjom szef WBC Mauricio Sulaimana, plan Hearna ma jednak małe szanse na pełne powodzenie. Sulaiman tuż po pierwszym pojedynku Whyte'a z Poiwetkinem oświadczył bowiem, iż czempion wagi ciężkiej będzie miał na kolejną obowiązkową obronę rok, licząc od dnia mistrzowskiej walki Tyson Fury - Deontay Wilder.

Add a comment

Na jutro Eddie Hearn zapowiedział kilka komunikatów dotyczących swoich gal zaplanowanych na ostatni kwartał 2020 roku. 

Wśród anonsowanych pojedynków znaleźć się ma rewanżowe starcie o pas WBC Interim kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) i Dillianem Whytem (27-2, 18 KO), do którego dojdzie - to jeszcze nieoficjalna informacja - 21 listopada.

Heran w najbliższych miesiącach organizować miał także m.in. walki Oleksandr Uysk - Dereck Chisora, Anthony Joshua - Kubrat Pulew i Lawrence Okolie - Krzysztof Głowacki (dwie ostatnie tego samego wieczoru).

Add a comment

Wiele wskazuje na to, że epidemia koronawirusa może znacząco odbić się na portfelach pięściarzy i grup bokserskich i nie chodzi tu wcale o brak czy ograniczoną liczbę publiki na galach. 

22 sierpnia odbyła się pierwsza duża gala po dłuższej przerwie pokazywana w Wielkiej Brytanii w systemie PPV. Jak się okazuje, świetnie zapowiadający się pojedynek o pas WBC Diamond wagi ciężkiej Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) wykupiło, wg wstępnych szacunków, od 177 do 222 tysięcy widzów.

Jeśli te dane się potwierdzą, będzie to zdecydowanie najsłabszy wynik wśród wszystkich dotychczasowych występów Whyte'a na PPV. Dla porównania walkę "The Body Snatchera" z Josephem Parkerem wykupiło 474 tysiące,  z Dereckiem Chisorą 438 tysięcy, zaś z Oscarem Rivasem 286 tysięcy fanów. 

Add a comment

W przyszłym tygodniu ukaże się oficjalna informacja na temat rewanżu Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO)- poinformował promotor obu pięściarzy Eddie Hearn.

Pierwsza walka, której stawką był pas WBC Diamond kategorii ciężkiej, zakończyła się zwycięstwem przez nokaut Rosjanina. Pokonany "The Body Snatcher", który w wyniku porażki stracił status obowiązkowego pretendenta do tytuły mistrza świata, miał jednak w kontrakcie zagwarantowany pojedynek rewanżowy. 

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Powietkin i Whyte po raz drugi skrzyżują rękawice 14 lub 21 listopada w Londynie, czyli jeszcze przed planowanym najwcześniej na grudzień rewanżem Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Hearn nie ukrywa, że liczy, iż w razie zwycięstwa Whyte mógłby znów stać się obligatoryjnym rywalem dla lepszego z pary Fury - Wilder.

Add a comment

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) rozpoczął już w Portugalii treningi do rewanżowego pojedynku z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO). 

Brytyjczyk opublikował w sieci krótką migawkę z ćwiczenia na worku, dopisując: "Musiałem wyładować trochę energii, nie mogę się już doczekać treningów pełną parą!"

Pierwsza walka Whyte'a z Powietkinem zakończyła się wygraną przez nokaut Rosjanina. "The Body Snatcher" na wypadek porażki w boju, którego stawką był należący do niego pas WBC Interim królewskiej dywizji, zabezpieczył się jednak kontraktową klauzulą rewanżową. Do drugiej konfrontacji czołowych ciężkich globu dojdzie 14 lub 21 listopada w Londynie.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził w rozmowie z IFL TV, że rewanżowy pojedynek Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) odbędzie się 14 lub 21 listopada w Londynie.

Podczas tej samej gali dojść ma także do innej konfrontacji w wadze ciężkiej, z udziałem Hughiego Fury'ego (24-3, 14 KO) i Davida Allena (15-5-2, 15 KO).

Powietkin i Whyte po raz pierwszy spotkali się w ringu 22 sierpnia. Walkę nieoczekiwanie wygrał Rosjanin, pozbawiając "The Body Snatchera" statusu obowiązkowego pretendenta do pasa WBC. Hearn, organizując błyskawiczny rewanż, liczy, że Whyte w razie zwycięstwa znów stanie się obligatoryjnym rywalem dla zwycięzcy starcia Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs Deotay Wilder (42-1-1, 41 KO), do którego dojdzie najwcześniej w grudniu.

Add a comment

Panel ekspercki telewizji ESPN zaktualizował ranking kategorii ciężkiej, uwzględniając zwycięstwo Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) nad Dillianem Whytem (27-2, 18 KO).

Po efektownej wygranej przez nokaut 40-letni Rosjanin awansował na piątą pozycję. Whyte po porażce spadł na miejsce siódme.

Liderem listy ESPN jest czempion federacji WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), który wyprzedza mistrza WBO, WBA i IBF Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO) i Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO).

Ranking wagi ciężkiej ESPN: 1. Tyson Fury, 2. Anthony Joshua, 3. Deontay Wilder, 4. Andy Ruiz Jr, 5. Aleksander Powietkin, 6. Joseph Parker, 7. Dillian Whyte, 8. Luis Ortiz, 9. Kubrat Pulew, 10. Oleksandr Usyk.

Add a comment

Powietkin - Wilder: Riabiński otwarty na USA, jak przetarg - Rosja

Promotor Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) Andriej Riabinski nie spodziewa się, by sobotnie zwycięstwo jego zawodnika z obowiązkowym pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) okazało się przepustką do walki o mistrzostwo świata.

- Sytuacja się teraz trochę zmieniła, musimy ją jakoś rozwiązać. Ta cała sprawa z pozycją obowiązkowego challengera jest skomplikowana. Myślę, że rozciągnie się to teraz na rok albo i dwa lata - przewiduje szef grupy Mir Boksa, który już kilka dni temu zadeklarował, że "Sasza" - zgodnie z kontraktem - przystąpi niebawem do rewanżu z Whytem. 

- Rewanż w przypadku takich pojedynków to normalna sprawa - tłumaczy Andriej Rabinski, osobiście optujący za organizacją drugiej walki z "The Body Snatcherem" w Rosji.

Add a comment

Andriej Riabinski, promotor Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO), potwierdził w rozmowie z boxingscene.com, że rosyjski pięściarz da szansę zrewanżowania się Dillianowi Whyte'owi (27-2, 18 KO) za sobotnią porażkę. 

Powietkin w miniony weekend efektownie znokautował faworyzowanego Brytyjczyka, odbierając mu tytuł tymczasowego mistrza WBC wagi ciężkiej i zdobywając pas WBC Diamond. 

- Ekipa Whyte'a rzeczywiście ma w kontrakcie zapisane prawo do rewanżu, więc musimy z Dillianem zmierzyć się po raz drugi. Zaproponowano nam za to duże pieniądze, więc tak - celujemy teraz w rewanż z Dillianem Whytem, a potem w zwycięzcę starcia pomiędzy Tysonem Furym i Deontayem Wilderem - oznajmił Riabinski.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłoby dojść do drugiej konfrontacji Powietkina z Whytem. Tuż po pierwszej walce promotor Wyspiarza zaproponował w tym kontekście datę grudniową.

Add a comment

Odchudzony i zmotywowany Dillian Whyte (27-1, 18 KO) zapowiada nokaut w sobotniej walce o pasy WBC Interim i WBC Diamond wagi ciężkiej z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO).

- Gdy jestem w formie, mojego rywala zawsze czekają kłopoty! - odgraża się "The Body Snathcher", który w swoim ostatnim występie przeciwko Mariuszowi Wachowi nie zachwycił ani sylwetką ani stylem boksowania. - Z Powietkinem mogę iść na wymianę, bo szybko wracam do siebie i znów mogę się bić. 

- Nie lubię prognozować wyników walk, on jest doświadczony i twardy, ale wiecie co? Jeśli szybko go trafię, to dobranoc! Szybko będzie po wszystkim! - przekonuje Whyte, dodając: On jednak może także zrobić to samo!

Add a comment

Już w sobotę w największej walce od czasu "odmrożenia" boksu po wybuchu epidemii koronawirusa Dillian Whyte (27-1, 18 KO) zmierzy się z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO). O wynik pojedynku założyli się Artur Szpilka i dziennikarz TVP Sport Piotr Jagiełło - pierwszy stawia na Rosjanina, drugi typuje zwycięstwo Brytyjczyka. W stawce walki pasy WBC Interim i WBC Diamond wagi ciężkiej, w stawce zakładu 1000 PLN.

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) dołączy do ekipy eksperckiej Sky Sports, która skomentuje spod ringu sobotnią walkę o tytuły WBC Interim i WBC Diamond wagi ciężkiej pomiędzy Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) i Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO). AJ-owi towarzyszyć będę Tony Bellew i Natasha Jonas. 

Dzierżący mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO i IBF Joshua w przeszłości mierzył się zarówno z Whytem jak i Powietkinem - z obydwoma wygrywał przed czasem po ciekawych walkach. W ostatnim czasie AJ wdał się w medialną sprzeczkę z "The Body Snatcherem" zakończoną obustronnymi obietnicami możliwych rękoczynów przy okazji najbliższego spotkania. 

W Polsce walkę konfrontację Whyte'a z Powietkinem obejrzeć będzie można na żywo w TVP Sport. Studio przed pojedynkiem - po raz pierwszy - poprowadzi Mateusz Borek.

Add a comment

W sobotę na gali Fight Camp 4 w dojdzie do walki o pasy WBC Diamond i WBC Interim wagi ciężkiej pomiędzy Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) i Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO). Transmisję z pojedynku przeprowadzi TVP Sport.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: dillian whyte ringpolska.pl

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) wczoraj zakończył obóz przygotowawczy w Portugalii do sobotniej walki z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO) i przyleciał do Wielkiej Brytanii.

"The Body Snatcher" w sobotę wyjdzie do ringu z nowym składem trenerskim. Pierwszym sekundantem, co ogłoszono kilka dni temu, będzie Xavier Miller, zaś drugim  - to informacja z wczoraj - David Coldwell, znany ze współpracy m.in. z Davidem Hayem i Tonym Bellew.

Stawką starcia Whyte - Powietkin będą pasy WBC Iterim i WBC Diamond kategorii ciężkiej. Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) jest faworytem bukmacherów w sobotniej walce o pas WBC Interim wagi ciężkiej z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO). Średni kurs na zwycięstwo Brytyjczyka wynosi 1,29, przy 4,00 na Rosjanina. Anthony Joshua wygranej swojego rodaka pewny jednak nie jest.

- Rozmawiałem z AJ-em i on wcale nie stawia na Whyte'a. On uważa, że to może być dla Whyte'a jak skórka od banana i Powietkin jest w stanie sprawić niespodziankę - zdradził w rozmowie ze Sky Sport Eddie Hearn, przypominając jednocześnie, że "The Body Snatcher" w swojej karierze nigdy ryzyka nie unikał. 

- On już czeka ponad 1000 dni na swoją szansę, którą Powietkin mu może teraz sprzątnąć sprzed nosa. Nie chce mi się wciąż wierzyć, jak Whyte potrafi ryzykować. Będąc liderem rankingu walczył z Parkerem, Chisorą, Rivasem, a teraz bierze Powietkina - zauważył szef Matchroom Boxing. 

Stawką sobotniej potyczki oprócz tytułu tymczasowego WBC będzie także pas WBC Diamond. Transmisja z całej gali w TVP Sport.

Add a comment

Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) wylądował już w Londynie i gotów jest rozpocząć finałowy tydzień sparingów przed zaplanowaną na 22 sierpnia walką z Dillianem Whytem (27-1, 18 KO).

40-letniemu Rosjaninowi w ostatnich dniach przygotowań w zbudowaniu formy pomagał będzie między innymi Dereck Chisora. Pierwotnie planowano, by Powietkin i Whyte - zgodnie z założeniami projektu Fight Camp wynikającymi z epidemii Covid-19 - tuż przed pojedynkiem zakwaterowani byli i trenowali w tym samym hotelu, jednak promujący zawodników Eddie Hearn uzyskał pozwolenie brytyjskich władz na pobyt pięściarzy w innych lokalizacjach. 

Stawką konfrontacji Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkiem będą pasy WBC Interim i WBC Diamond kategorii ciężkiej.

Add a comment

Eddie zdradził, że uzyskał pozwolenie od brytyjskich władz, by Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) i Dillian Whyte (27-1, 18 KO) osobno zakończyli przygotowania do walki o tymczasowy pas WBC wagi ciężkiej zakontraktowanej na 22 sierpnia. 

Pierwotny plan zakładał, że obaj pięściarze, ze względu na sytuację z covid-19, na dwa tygodnie przed pojedynkiem zostaną "skoszarowani" wspólnie i ćwiczyć będą w tym samym obiekcie.

Ostatecznie udało się jednak uzyskać zgodę na izolację rywali, którzy w jednym hotelu zamieszkają dopiero tydzień przed ringową konfrontacją, już po zakończeniu sparingów (Powietkin sparować ma z Dereckiem Chisora).

Add a comment

22 kwietnia na gali Eddiego Hearna w Essex dojdzie do świetnie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO) i Dillianem Whytem (27-1, 18 KO). Powietkin w zamkniętym ośrodku Matchroom Boxing przeznaczonym dla uczestników gal z cyklu Fight Camp zamieszka się już piątek. 

Co ciekawe, w tym samym hotelu co Rosjanin, który zaraz po zameldowaniu się rozpocznie sesje sparingowe z Dereckiem Chisorą, ostatnie dni przed pojedynkiem spędzi także Whyte, trenujący do tej pory w Portugalii. 

Stawką starcia Whyte - Powietkin będzie należący do "The Body Snatchera" pas WBC Interim. Dla Brytyjczyka będzie to pierwsza obrona tego tytułu.

Add a comment

22 sierpnia na gali w brytyjskim hrabstwie Essex w pojedynku o tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej federacji WBC rękawice skrzyżują Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) i Dillian Whyte (27-1, 18 KO). Obaj po raz ostatni boksowali 22 grudnia w Arabii Saudyjskiej - Powietkin zremisował wówczas z Michaelem Hunterem, a Whyte po słabym występie zwyciężył na punkty z Mariuszem Wachem. Rosjanin zapewnia jednak, że w sierpniu ze strony swojego rywala spodziewa się dużo lepszej postawy niż przeciw polskiemu "Wikingowi".

- Myślę, że będzie w dobrej formie. Co do jego poprzedniej walki, to każdemu się może to przydarzyć. Ważne jest to, że wygrał - mówi Powietkin i przekonuje, że mimo 40 lat nie planuje jeszcze kończyć sportowej kariery.

- Nie postrzegam tego pojedynku jako swojej ostatniej szansy. Liczy się dla mnie to, by być dobrze przygotowanym i pięknie zaboksować, pięknie i skutecznie. Kluczowe będzie moje przygotowanie i kondycja - ocenia "Sasza".

W Polsce bezpośrednią transmisję ze starcia Aleksandra Powietkina z Dillianem Whytem przeprowadzi TVP Sport.

Add a comment