onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Eddie zdradził, że uzyskał pozwolenie od brytyjskich władz, by Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) i Dillian Whyte (27-1, 18 KO) osobno zakończyli przygotowania do walki o tymczasowy pas WBC wagi ciężkiej zakontraktowanej na 22 sierpnia. 

Pierwotny plan zakładał, że obaj pięściarze, ze względu na sytuację z covid-19, na dwa tygodnie przed pojedynkiem zostaną "skoszarowani" wspólnie i ćwiczyć będą w tym samym obiekcie.

Ostatecznie udało się jednak uzyskać zgodę na izolację rywali, którzy w jednym hotelu zamieszkają dopiero tydzień przed ringową konfrontacją, już po zakończeniu sparingów (Powietkin sparować ma z Dereckiem Chisora).

Add a comment

22 kwietnia na gali Eddiego Hearna w Essex dojdzie do świetnie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO) i Dillianem Whytem (27-1, 18 KO). Powietkin w zamkniętym ośrodku Matchroom Boxing przeznaczonym dla uczestników gal z cyklu Fight Camp zamieszka się już piątek. 

Co ciekawe, w tym samym hotelu co Rosjanin, który zaraz po zameldowaniu się rozpocznie sesje sparingowe z Dereckiem Chisorą, ostatnie dni przed pojedynkiem spędzi także Whyte, trenujący do tej pory w Portugalii. 

Stawką starcia Whyte - Powietkin będzie należący do "The Body Snatchera" pas WBC Interim. Dla Brytyjczyka będzie to pierwsza obrona tego tytułu.

Add a comment

22 sierpnia na gali w brytyjskim hrabstwie Essex w pojedynku o tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej federacji WBC rękawice skrzyżują Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO) i Dillian Whyte (27-1, 18 KO). Obaj po raz ostatni boksowali 22 grudnia w Arabii Saudyjskiej - Powietkin zremisował wówczas z Michaelem Hunterem, a Whyte po słabym występie zwyciężył na punkty z Mariuszem Wachem. Rosjanin zapewnia jednak, że w sierpniu ze strony swojego rywala spodziewa się dużo lepszej postawy niż przeciw polskiemu "Wikingowi".

- Myślę, że będzie w dobrej formie. Co do jego poprzedniej walki, to każdemu się może to przydarzyć. Ważne jest to, że wygrał - mówi Powietkin i przekonuje, że mimo 40 lat nie planuje jeszcze kończyć sportowej kariery.

- Nie postrzegam tego pojedynku jako swojej ostatniej szansy. Liczy się dla mnie to, by być dobrze przygotowanym i pięknie zaboksować, pięknie i skutecznie. Kluczowe będzie moje przygotowanie i kondycja - ocenia "Sasza".

W Polsce bezpośrednią transmisję ze starcia Aleksandra Powietkina z Dillianem Whytem przeprowadzi TVP Sport.

Add a comment

Na kilka tygodni przed zaplanowaną na 22 sierpnia walką z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO) tymczasowy mistrz świata WBC wagi ciężkiej Dillian Whyte (27-1, 18 KO) oświadczył, że kończy współpracę z trenerem Markiem Tibbsem.

"The Body Snatcher" poinformował, że ćwiczy aktualnie w Portugalii, a jego - były już - szkoleniowiec ze względów rodzinnych i zawodowych nie może opuścić Wielkiej Brytanii.

Starcie Whyte'a z Powietkinem będzie główną atrakcją gali PPV organizowanej w ogrodzie w siedzibie grupy Matchroom Boxing w hrabstwie Essex. 

Add a comment

22 sierpnia na gali Matchroom Boxing dojdzie do świetnie zapowiadającej się walki pomiędzy tymczasowym czempionem WBC wagi ciężkiej Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) i Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO). Faworyzowany Brytyjczyk, choć myślami jest już przy pojedynku z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), przekonuje, że nie lekceważy wciąż groźnego "Saszy".

- To jest jeden z najbardziej doświadczonych rywali, a jakimi walczyłem. Ma znakomity dorobek amatorski, był mistrzem świata i złotym medalistą olimpijskim, to prawdziwy twardziel! - zachwala oponenta "The Body Snatcher".

- Powietkin jest bardzo silny, mamy podobne style, obaj mocno uderzamy sierpami i idziemy do przodu. Na pewno zbudowało go zwycięstwo z Hughiem Furym i remis z Michaelem Hunterem. On nadal jest mocny! - ocenia Whyte i dodaje: - Aleksander wie, jaka jest stawka tej walki. Jeśli ze mną wygra, czeka go wielka wypłata i walka  mistrzostwo świata. To może być najlepszy Powietkin, jakiego widzieliście!

Add a comment

8 lub 15 sierpnia na gali Matchroom Boxing dojdzie do walki pomiędzy tymczasowym czempionem WBC wagi ciężkiej Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) i Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO).

Sierpniowa impreza - transmitowana w Wielkiej Brytanii w systemie PPV - będzie czwartą z kolei i zarazem wieńczącą cykl pod nazwą Fight Camp organizowany w posiadłości rodziny Hearnów w hrabstwie Essex.

Starcie Powietkina z Whytem poprzedzi walka kobiet z udziałem Katie Taylor (15-0, 6 KO) i Amandy Serrano (37-1-1, 27 KO). 

Add a comment

Dereck Chisora (32-9, 23 KO) zdradził w wywiadzie dla Sky Sport, że otrzymał propozycję sparingów z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO) przygotowującym się w Rosji do walki z wielkim rywalem "Del Boya" Dillianem Whytem (27-1, 18 KO). 

- Mówiłem Powietkinowi że przylecę, jeśli będzie mnie potrzebował. Powiedzieli mi, że przyślą po mnie prywatny odrzutowiec. Powietkin to mój człowiek! Rosjanie już mi zakomunikowali, że, gdy będę potrzebny, wyślą samolot. Mi to pasuje! - powiedział Chisora, który sam chętnie zmierzyłby się z Whytem, by wyrównać ringowe rachunki z przeszłości. 

- Dojdzie do naszej trzeciej walki! Wielka Brytania na to czeka, znów chce to zobaczyć. Jestem gotów na każdą walkę! - oświadczył Wyspiarz.

Pojedynek Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietknem odbędzie się prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia na jednej z "ogródkowych" gal w siedzibie grupy Matchroom Boxing w hrabstwie Essex.

Add a comment

Nagrała się rozmowa Hearna z Whytem o dopingu

Eddie Hearn zdradził swoje plany związane z organizacją pierwszych gal bokserskich od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Szef grupy Matchroom Boxing zamierza w lipcu zorganizować cztery imprezy w swojej posiadłości rodzinnej w Brentwood w hrabstwie Essex. Ring zostanie rozstawiony w ogrodzie, a cała ekipa realizacyjna i pięściarze zakwaterowani będą przez kilka dni poprzedzających walki w pobliskim hotelu. 

- Nie możemy wrócić do boksu galami w ciemnych studiach. Nasze show były błyszczące, seksowne i dramatyczne. Chodziło o zbudowanie napięcia przed walką i nie możemy teraz pokazać czegoś co wyglądałoby jak jakiś teleturniej - tłumaczy swoją decyzję o lokalizacji zawodów Hearn. 

Główną atrakcją pierwszego z lipcowych wieczorów bokserskich w Brentwood będzie starcie Natashy Jonas (9-1, 7 KO z Terri Harper (10-0, 5 KO), zaś ostatniego pojedynek Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) z Dillianem Whytem (27-1, 18 KO).

Add a comment

Eddie Hearn potwierdził w rozmowie ze Sky Sports, że konfrontacja Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) z Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) może być jedną z pierwszych dużych walk, jakie rozegraną zostaną w Wielkiej Brytanii po przywróceniu w lipcu możliwości organizacji gal bokserskich. 

Szef grupy Matchroom Boxing zaznaczył przy okazji, że impreza z pojedynkiem Powietkin - Whyte będzie mogła się odbyć bez udziału publiczności, co wcześniej w przypadku potyczki tego kalibru wydawało się nierealne. 

Hearn w wywiadzie dla Sky odniósł się też do informacji na temat rozmów dotyczących unifikacji w wadze ciężkiej z udziałem Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) i Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO).  

- O negocjacjach nie może być mowy, dopóki nie będziemy pewni, że Pulew i Wilder ustąpią. Ale to jest do załatwienia za pomocą pieniędzy... My teraz tylko rozmawiamy... Ta walka się odbędzie, to tylko kwestia tego, kiedy i gdzie - oznajmił promotor Joshuy.

Add a comment

2 maja na gali grupy Matchroom Boxing w Manchesterze dojść ma do walki Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) z Dilliane Whytem (27-1, 18 KO) o pas WBC Interim wagi ciężkiej. Na chwilę obecną ze względu na pandemię koronawirusa nie ma jednak pewności, czy pojedynek się odbędzie.

Choć formalnie w Wielkiej Brytanii zakazu organizacji imprez masowych jeszcze nie wprowadzono, promujący Rosjanina Andriej Riabinski nie wyklucza scenariusza, w którym majowy bój zostanie odwołany. 

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Eddiem Hearnem. Nie ma na razie intencji, by tę walkę przekładać, ale ciągle wprowadzane są nowe sposoby walki z wirusem i sytuacja może się zmienić w każdej chwili. Dodatkowo restrykcje dotyczące podróży międzynarodowych mogą przysporzyć problemów w przygotowaniach, na przykład w kwestii przylotu sparingpartnerów - oznajmił Riabinski.

Hearn w najbliższych miesiącach planuje (przynajmniej na dziś) zorganizować jeszcze dwie inne ciekawe konfrontacje w królewskiej dywizji, obie w Londynie - 23 maja Oleksandr Usyk - Dereck Chisora i 20 czerwca Anthony Joshua - Kubrat Pulew.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: dillian whyte ringpolska.pl

Szef World Boxing Council Mauricio Sulaiman potwierdził w rozmowie z Boxing Social, że stawką walki Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) z Dillianem Whytem (27-1, 18 KO) może być pas WBC Diamond kategorii ciężkiej.

W puli planowanego na 2 maja w Manchesterze pojedynku znajdzie się natomiast na pewno tytuł WBC Interim, po który "The Body Snatcher" sięgnął w lipcu, pokonując na punkty Oscara Rivasa.

Sulaiman zaznaczył jednocześnie, że Whyte - wbrew wygłaszanym przez siebie i swoich promotorów opiniom - do czasu wygranej z Rivasem nie był obowiązkowym challengerem WBC, a jedynie liderem rankingu. Prezydent World Boxing Council stwierdził również, że może rozważyć prośbę ekipy Brytyjczyka o zarządzenie jego walki ze zwycięzcą starcia Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) - Tyson Fury (29-0-1, 20 KO), ale na chwilę obecną termin kolejnej obowiązkowej obrony dla czempiona WBC to luty 2021 roku.

Add a comment

Obozy Aleksandra Powietkina (35-2-1, 24 KO) i Dilliana Whyte'a (27-1, 18 KO) są bardzo blisko ostatecznego porozumienie w kwestii walki, do której miałoby dojść wiosną.

Promujący obu pięściarzy Eddie Hearn jako lokalizację potyczki, której dwie możliwe daty to 25 kwietnia i 2 maja, podał Manchester.

Zarówno Powietkin jak i Whyte po raz ostatni boksowali w grudniu na gali Joshua - Ruiz 2 w Arabii Saudyskiej. Rosjanin zremisował z Michaelem Hunterem, zaś Brytyjczyk pokonał Mariusza Wacha.

Add a comment

Jest już niemal pewne, że 7 grudnia na gali w Arabii Saudyjskiej dojdzie ciekawej walki w kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (35-2, 24 KO) i Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO).

- Kontrakt na pojedynek z Hunterem nie został jeszcze podpisany, ale osiągnęliśmy już porozumienie. Myślę, że wszystko się ułoży, dopniemy formalności i Sasza zaboksuje w Arabii - powiedział agencji Tass promotor rosyjskiego pięściarza Andriej Riabinski.

Głównym wydarzeniem grudniowej gali będzie rewanżowa konfrontacja o pasy WBA, WBO i IBF królewskiej dywizji pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Ponadto prawdopodobnie podczas tej samej imprezy Filip Hrgović (9-0, 7 KO) zmierzy się z Erikiem Moliną (27-5, 19 KO).

Add a comment

Eddie Hearn zadeklarował kilka dni temu, że na grudniowej gali Joshua - Ruiz chciałby zorganizować ciekawą walkę w kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (35-2, 24 KO) i Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO).

Rosjanin, który w ostatnim występie pokonał Hughiego Fury'ego na konfrontację z Amerykaninem jest otwarty, choć ma także inne pomysły na swoją karierę.

- Nie mogę powiedzieć nic na temat mojej kolejnej walki. Nie wiem, czy zaboksuję z Hunterem. Chciałbym zmierzyć się z Tysonem Furym, ale czy to będzie możliwe... On też ma już zaplanowany pojedynek - powiedział RIA Novosti były czempion WBA.

- Hunter to dobry chłopak, ale nie mogę powiedzieć, czy się z nim zmierzę. Jestem jednak gotów na walkę w Arabii Saudyjskiej 7 grudnia. Cały czas jestem w treningu - dodał Powietkin.

Add a comment

Michael Hunter (18-1, 12 KO), który w piątek w Nowym Jorku pokonał Siergieja Kuzmina, ma wielki apetyt na zwycięstwo nad innym Rosjaninem - Aleksandrem Powietkinem (35-2, 24 KO).

"The Bounty" wyzwanie "Saszy" rzucił tuż po pojedynku z Kuzminem. - Chcę teraz walki z Powietkinem. Powietkin, jeśli mnie słyszysz, idę po ciebie! - zakomunikował Amerykanin.

Do starcia Huntera z Powietkinem może dojść 7 grudnia na gali w Arabii Saudyjskiej, której główną atrakcją będzie rewanż Anthony'ego Joshua z Andym Ruizem Jr. - To jest właśnie walka, którą chcę tam zrobić! - potwierdził w rozmowie z boxinscene.com promotor Eddie Hearn.

Add a comment

Po wczorajszym zwycięstwie nad Hughiem Furym Aleksander Powietkin (35-2, 24 KO) zadeklarował, że ma teraz ochotę zmierzyć się z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), starszym kuzynem swojego sobotniego rywala.

- Chciałbym zawalczyć z Tysonem Furym, dużo się mówiło o tym, że nie chcę z nim boksować, ale jestem zainteresowanym tym pojedynkiem i gotów na niego! Mam nadzieję, że spotkam się z nim w ringu w mojej kolejnej walce - oznajmił Rosjanin.

Tyson Fury między lny powróci 14 września bojem z Otto Wallinem (20-0, 13 KO). Obóz Brytyjczyka informował wcześniej, że ofertę walki w tym terminie złożono też Powietkinowi, ten jednak odmówił.

Add a comment

Hughie Fury (23-2, 13 KO) jest pewny siebie przed zbliżającą się walką z Aleksandrem Powietkinem (34-2, 24 KO). Pojedynek pięściarzy odbędzie się 31 sierpnia na gali w Londynie.

- Stylowo on jest dla mnie stworzony - ocenia kuzyn słynnego "Króla Cyganów". - W jego boksie nic się nie zmienia, zawsze miał taki sam styl. Jego siłą się nie przejmuję, będę skoncentrowany na swojej robocie, tym co sam mam do zrobienia.

- Wygrana nad Powietkinem sprawi, że wrócę do czołówki, czyli tam, gdzie moje miejsce. Będę wówczas mógł walczyć z każdym i zyskam należny mi szacunek. Nie chcę walk z kelnerami, chce bić się z najlepszymi - dodaje Fury, który niedawno podpisał kontrakt promotorski z Eddiem Hearnem.

Add a comment

Dziś oficjalnie ogłoszono, że 31 sierpnia na gali Eddiego Hearna w Londynie dojdzie do świetnie zapowiadającej się walki w kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (34-2, 24 KO) i Hughiem Furym (23-2, 13 KO).

Dla 39-letniego Powietkina będzie to powrót na ring po poniesionej we wrześniu ubiegłego roku porażce z Anthonym Joshuą. 15 lat młodszy Fury zadebiutuje w barwach grupy Matchroom Boxing.

Główną atrakcją londyńskiej gali będzie starcie o pasy WBA, WBO i WBC dywizji lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenko (13-1, 10 KO) i Lukem Campbellem (20-2, 16 KO).

Add a comment

W mediach społecznościowych pojawił się spekulacje na temat możliwej walki w kategorii ciężkiej z udziałem Aleksandra Powietkina (34-2, 24 KO) i Hughiego Fury'ego (23-2, 13 KO).

Fury w miniony piątek podpisał wieloletni kontrakt promotorski z grupą Matchroom Boxing, współpromującą Powietkina. Rosjanin, który blisko rok pauzował po operacji obu łokci, na ring powrócić ma 31 sierpnia pojedynkiem na gali w Londynie.

Głównym wydarzeniem londyńskiej imprezy będzie starcie o pasy WBA, WBO i WBC dywizji lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenko (13-1, 10 KO) i Lukem Campbellem (20-2, 16 KO).

Add a comment

Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO) nie zamierza jeszcze wieszać rękawic na kołku. 39-letni Rosjanin przeszedł ostatnio operację łokcia i myśli o powrocie między liny, choć raczej nie nastąpi on, jak planowano wcześniej, 18 maja w Chicago.

- Nie rozważam jeszcze zakończenia kariery - powiedział agencji Tass były czempion WBA wagi ciężkiej. - Wciąż czuję głód boksu, zobaczymy, jak zachowywać się będzie moje ciało. Jestem gotów rozpocząć przygotowania do kolejnej walki. 

- Trenuję i już praktycznie doszedłem do siebie po operacji. Mówiło się ostatnio dużo o możliwym pojedynku z Usykiem, jestem nim zainteresowany. Zobaczymy, co przyniesie czas - stwierdził Powietkin, który w swoim ostatnim występie przegrał przez nokaut z Anthonym Joshuą.

Add a comment

Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO) przyznał w rozmowie z Octagon TV, że cały czas tkwi w nim żal do ekipy Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) za to, że w 2016 roku nie doszło do walki o pas WBC wagi ciężkiej. U Rosjanina będącego obowiązkowym pretendentem World Boxing Council wykryto wówczas zakazane kilka miesięcy wcześniej meldonium, choć ze względu na zbyt małą wiedzę na temat specyfiku nie udało się jednoznacznie stwierdzić, kiedy specyfik został zażyty. Wystarczyło to jednak do odwołania pojedynku. 

- Do sądu podawać już go nie zamierzam, ale w twarz oczywiście nadal bym mu chętnie dał - stwierdził Powietkin. 

- Wilder to dobry pięściarz, ale zobaczcie, co oni tam wygadują na swój temat. Za takie rzeczy powinno się odcinać języki. Oni mają zupełnie inną mentalność. To samo z McGregorem. Inny znowu za Batmana się przebierał. W czasach ZSRR za takie rzeczy pewnie trafiliby do domu wariatów. "Gdzie wy do boksu?" - zapytaliby się - powiedział były czempion WBA wagi ciężkiej.

Aleksander Powietkin, który po raz ostatni boksował we wrześniu, przegrywając z Anthonym Joshuą, na ring powróci prawdopodobnie w lipcu. Bokser z Czechowa aktualnie wraca do pełnej dyspozycji po operacji łokci. 

Add a comment

Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO) twierdzi, że nie stracił zainteresowania walką z Oleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO). Rosjanin miał w maju na gali w Chicago "przywitać" czempiona wagi junior ciężkiej w królewskiej dywizji, jednak ostatecznie Ukrainiec w Wietrznym Mieście zmierzy się z Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO)

- Były rozmowy o pojedynku z Usykiem, ale oni powiedzieli potem, że mają inne plany. Ja przeciw tej walce nic nie mam. Usyk do dobry i mocny pięściarz. Dla mnie starcie z nim byłoby interesujące. Spotkałbym się z mistrzem olimpijskim i mistrzem świata. Po to idziemy do boksu, żeby mierzyć się z najlepszymi - mówi "Sasza".

Aleksander Powietkin ostatecznie wróci między liny prawdopodobnie 13 lipca na gali w Londynie. Jako potencjalny oponent Rosjanina wymieniany jest Dillian Whyte (25-1, 18 KO).

Add a comment

Dillian Whyte (25-1, 18 KO) i Michael Hunter (16-1, 11 KO) są wymieniani jako potencjalni przeciwnicy szykującego się do powrotu na ring Aleksandra Powietkina (34-2, 24 KO).

39-letni Rosjanin, który po raz ostatni boksował we wrześniu ubiegłego roku, przegrywając przez techniczni nokaut z czempionem WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą, między liny powróci prawdopodobnie 18 maja w Chicago.

Wcześniej mówiło się, że Powietkin w maju może skrzyżować rękawice z szykującym się do debiutu w królewskiej dywizji Oleksandrem Usykiem, ale sztab rosyjskiego pięściarza wykluczył taką opcję.

Add a comment

Wadim Korniłow potwierdził, że 18 maja na gali DAZN w Chicago nie dojdzie jednak do walki Aleksandra Powietkina (34-2, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO).

- W tej chwili nie ma żadnych informacji na temat kolejnego pojedynku Powietkina, być może pojawią się w przyszłym tygodniu. Negocjacje na temat starcia z Usykiem nie są prowadzone. Rozmawialiśmy o tym wstępnie, ale teraz mamy inne plamy - powiedział menadżer Rosjanina.

Nieoficjalnie mówi się, że w maju w Wietrznym Mieście Powietkin zaboksuje z Michaelem Hunterem, zaś Usyk stanie naprzeciw Carlosa Takama. Jeśli obaj faworyci zwyciężą, skrzyżują ze sobą rękawice w następnym starcie.

Add a comment

Andriej Riabinski potwierdził doniesienia o rozmowach na temat pojedynku Aleksandra Powietkina (34-2, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO), do którego mogłoby dojść 18 maja w Chicago.

- Póki co mogę powiedzieć, że taka walka jest możliwa. Nie mogę jednak powiedzieć, że wszystko zostało już postanowione. To jest projekt, o którym dyskutujemy. Mamy kilka opcji, w tym starcie z Usykiem - oświadczył współpromotor Rosjanina w rozmowie z R-Sport.

Powietkin po raz ostatni boksował we wrześniu, przegrywając przed czasem z czempionem WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą. Usyk, dzierżący aktualnie wszystkie pasy w limicie 91 kg, w maju zadebiutować ma w królewskiej dywizji.

Add a comment