Patronat medialny


 


1 maja to planowany termin walki pomiędzy byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej Derekiem Chisorą (32-10, 23 KO) oraz byłym mistrzem świata Josephem Parkerem (27-2, 21 KO). David Higgins, który pełni rolę menadżera pięściarza z Nowej Zelandii, poinformował, że będzie dążył, aby pojedynek został sfinalizowany w ciągu najbliższych 48 godzin.

Rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Parker ostatni raz boksował w sobotę, wygrywając na punkty z Juniorem Fa. Był to jego powrót na ring po rocznej przerwie. Chisora ostatni pojedynek stoczył w październiku. "Del Boy" przegrał na pełnym dystansie z Oleksandrem Usykiem.

Impreza ma być na Wyspach Brytyjskich pokazywana w systemie Pay-Per-View. Na karcie walk znajdzie się także występ zunifikowanej mistrzyni świata wagi lekkiej Katie Taylor (17-0, 6 KO). 34-letnia pięściarka z Irlandii zmierzy się z prawdopodobnie Natashą Jonas (9-1-1, 7 KO).

Podczas kwietniowej gali dojdzie także do starcia o tytuł mistrza Europy wagi super średniej pomiędzy byłym mistrzem świata Giovannim DeCarolisem (28-9-1, 13 KO) i Lerrone Richardsem (14-0, 3 KO). Tego samego dnia kolejny zawodowy pojedynek ma stoczyć mistrz świata WBA wagi półciężkiej Dmitrij Biwoł (17-0, 11 KO). Rywalem 30-letniego Rosjanina, który wróci na ring po półtorarocznej przerwie ma być Craig Richards (16-1-1, 9 KO).