Patronat medialny


 


Manuel Charr w szpitalu po strzelaninie w barze

Pod znakiem stoi planowana na 29 stycznia na Florydzie walka pomiędzy posiadaczem pasa WBA World wagi ciężkiej Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) i "tymczasowym" czempionem WBA Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO).

Jak informuje boxingscene.com promujący Bryana Don King zgłosił już pojedynek i całą galę, na której dojść miałoby także do starcia o tytuł WBA kategorii junior ciężkiej z udziałem Beibuta Szumenowa (18-2, 12 KO) i Raphaela Murphy (14-1, 11 KO), do stanowej komisji sportowej, jednak nie ma pewności, czy Charrowi uda się na czas dotrzeć do USA.

Manuel Charr od lat mieszka i trenuje w Niemczech, do 31 stycznia objętych lockdownem ze względu na epidemię koronawirusa. Jeśli Libańczyk ostatecznie doleci na Flordydę, zaboksuje w Bryanem. W przeciwnym wypadku obu pięściarzom grozi utrata mistrzowskich pasów, bo 29 stycznia mija ostateczny termin wyznaczony na ich pojedynek przez federację WBA. Char swoje trofeum zdobył w listopadzie 2017 roku, zaś Bryan po swoje sięgnął w sierpniu 2018 - żaden nie zaliczył do tej pory ani jednej obrony.