onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Dziś oficjalnie ogłoszono, że należący do ścisłej czołówki kategorii ciężkiej Oscar Rivas (26-1, 18 KO) podpisał kontrakt na współpromocję z grupą Top Rank.

32-letni Kolumbijczyk, który w stajni Boba Aruma dołączył do takich zawodników królewskiej dywizji jak Tyson Fury, Kubrat Pulew, Jarrell Miller czy Carlos Takam, na ring powróci prawdopodobnie 28 marca na gali ESPN w Quebecu. Dla Rivasa będzie to pierwszy występ od czasu porażki w eliminatorze WBC z Dillianem Whytem, po którym w organizmie Brytyjczyka wykryto śladowe ilości metabolitów środka dopingującego (ostatecznie jednak "The Body Snatchera" oczyszczono z zarzutów o stosowanie dopingu).

- Nadal mam niesmak w związku z okolicznościami towarzyszącymi mojej ostatniej walce w Londynie z Whytem i mam nadzieję, że kiedyś dostanę rewanż na neutralnym gruncie. Ja wiem, że on zrobi wszystko, żeby tego uniknąć, ale mnie nic nie powstrzyma przed zdobyciem pasa. Jestem gotów na każde wyzwanie! - oświadczył Rivas po anonsowaniu jego współpracy z Top Rankiem.