onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Znalezione obrazy dla zapytania parker ringpolska.pl

Joseph Parker (26-2, 20 KO) deklaruje, że jeśli tylko pojawi się okazja, gotów jest zaboksować o pas WBO wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO). Tytuł World Boxing Organization póki co należy do Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), który jednak niebawem być może będzie musiał zrzec się tego trofeum.

- Chętnie skorzystałbym z takiej szansy - mówi Nowozelandczyk. - Usyk to topowy pięściarz o dużych umiejętnościach, świetnie się porusza w ringu, chciałbym się z nim sprawdzić, jeśli walka byłaby o pas.

- Musi się jednak wydarzyć wiele rzeczy - ale szansa się pojawiła. Wziąłbym ten pojedynek bez mrugnięcia okiem, gdyby tylko Joshua zwakował pas. Muszę być cierpliwy i czekać na to, co się wydarzy - dodaje Parker.

W ostatnich tygodniach jako potencjalny przeciwnik Usyka wymieniany był głównie Dereck Chisora (32-9, 23 KO). Brytyjczyk jest jednak notowany dopiero na dziewiątej pozycji rankingi WBO i raczej nie mógłby mierzyć się z Ukraińcem w walce mistrzowskiej. Parker w zestawieniu pretendentów WBO jest drugi, tuż za Usykiem. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany jest Adam Kownacki.