onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Daniel Dubois (12-0, 11 KO) znokautował w piątej rundzie Nathana Gormana (16-1, 11 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Londynie. Stawką pojedynku był tytuł mistrza Wielkiej Brytanii.

21-letni Dubois od pierwszego gongu odważnie ruszył na rywala i szukał mocnych okazji do zadania mocnych ciosów z prawej ręki. W pierwszych dwóch rundach Gorman skutecznie się bronił oraz próbował odpowiadać, ale w trzecim starciu po jednych z uderzeń z prawej ręki, 23-latek znalazł się na deskach.

Od tego momentu walka była już jednostronna. Gorman przyjmował coraz więcej ciosów, a nokaut wisiał w powietrzu. Rozstrzygnięcie przyszło w piątej rundzie. Po kolejnym prawym sierpowym Gorman ponownie padł na matę ringu i tym razem nie został dopuszczony do dalszej walki.

W Londynie cenne zwycięstwo odniósł także Joe Joyce (10-0, 9 KO). 33-latek wypunktował Bryanta Jenningsa (24-4, 14 KO) i po raz pierwszy w karierze zmuszony był do przeboksowania pełnego dystansu. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 115-112, 117-110 oraz 118-109. Punktacja nie odzwierciedlała przebiegu walki, w której Joyce po raz kolejny zaprezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań.