Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Eddie Hearn poinformował, że rozmowy w sprawie zakontraktowania walki pomiędzy Oleksandrem Usykiem i Aleksandrem Powietkinem są już bardzo zaawansowane. Pięściarze mają skrzyżować rękawice 18 maja na gali DAZN organizowanej w Chicago.

- Rozmawiamy, jesteśmy już blisko. To zaawansowany stopień rozmów, myślę, że do tej walki dojdzie, chociaż przyznam, że jestem zaskoczony. Nie sądziłem, że Usyk w wadze ciężkiej od razu będzie chciał wskoczyć na ten poziom. Powietkin pokazał w walce z Anthonym Joshuą, że jest niesamowicie groźny. Obaj chcą tej walki, więc kibice mogą zacierać ręce - mówi Hearn.

Dla Usyka będzie to debiut w kategorii ciężkiej. W ubiegłym roku Ukrainiec zdobył wszystkie najważniejsze pasy mistrzowskie wagi junior ciężkiej oraz wygrał turniej World Boxing Super Series.

Powietkin wróci tym występem na ring po ubiegłorocznej porażce z rąk Anthony'ego Joshuy. Wcześniej Rosjanin był przymierzany do walki z Dillianem Whytem, jednak Anglik został wyznaczony do pojedynku o tymczasowy pas WBC wagi ciężkiej z Dominikiem Breazealem.