onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Federacja WBA może wkrótce wyznaczyć Jarrella Millera (21-0-1, 18 KO) i Fresa Oquendo (37-8, 24 KO) do walki o regularny pas mistrzowski wagi ciężkiej - poinformował Eddie Hearn, promotor 30-letniego Millera.

Pięściarz z Nowego Jorku kolejny pojedynek stoczy 6 października, a jego rywalem będzie Tomasz Adamek. Jeśli Amerykanin wygra z "Góralem", to nawet pod koniec roku może doczekać się walki o tytuł World Boxing Association.

- Miller już wcześniej był obowiązkowym pretendentem dla zwycięzcy tej walki. Ma jeszcze przed sobą walkę z Adamkiem, ale potem od razu może boksować z Oquendo - tłumaczy Hearn.

45-letni Oquendo ostatni raz boksował ponad cztery lata temu, przegrywając na punkty z Rusłanem Czagajewem walkę, której stawką był właśnie regularny pas WBA. Kontrakt na ten pojedynek zawierał obowiązkowy rewanż, więc Portorykańczyk cierpliwie czeka na swoją szansę. W międzyczasie Oquendo miał boksować o ten tytuł z Shannonem Briggsem oraz Manuelem Charrem, jednak obaj tuż przed walkami wpadali na dopingu i pojedynki odwoływano.