onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Federacja WBA może wkrótce wyznaczyć Jarrella Millera (21-0-1, 18 KO) i Fresa Oquendo (37-8, 24 KO) do walki o regularny pas mistrzowski wagi ciężkiej - poinformował Eddie Hearn, promotor 30-letniego Millera.

Pięściarz z Nowego Jorku kolejny pojedynek stoczy 6 października, a jego rywalem będzie Tomasz Adamek. Jeśli Amerykanin wygra z "Góralem", to nawet pod koniec roku może doczekać się walki o tytuł World Boxing Association.

- Miller już wcześniej był obowiązkowym pretendentem dla zwycięzcy tej walki. Ma jeszcze przed sobą walkę z Adamkiem, ale potem od razu może boksować z Oquendo - tłumaczy Hearn.

45-letni Oquendo ostatni raz boksował ponad cztery lata temu, przegrywając na punkty z Rusłanem Czagajewem walkę, której stawką był właśnie regularny pas WBA. Kontrakt na ten pojedynek zawierał obowiązkowy rewanż, więc Portorykańczyk cierpliwie czeka na swoją szansę. W międzyczasie Oquendo miał boksować o ten tytuł z Shannonem Briggsem oraz Manuelem Charrem, jednak obaj tuż przed walkami wpadali na dopingu i pojedynki odwoływano.

Komentarze   

+2 #1 Steppenwolfhesse 2018-09-21 20:44
"Biedny" Oquendo. Nie może się doczekać walki a jak już się doczeka to od razu z takim byczkiem. ;-)
+1 #2 thales 2018-09-21 21:02
To jest k#urwa skandal.Mam nadzieję,że przynajmniej nie zrobią go mandatory dla AJ,chociaż wcale bym się nie zdziwił.Oby ta walka z Millerem doszła do skutku i Big Baby wybił w końcu boks Oquendo.Cholera Fres jest niewiele młodszy ode mnie...
#3 Wiesław Wojnar 2018-09-22 08:52
Cytuję thales:
To jest k#urwa skandal.Mam nadzieję,że przynajmniej nie zrobią go mandatory dla AJ,chociaż wcale bym się nie zdziwił.Oby ta walka z Millerem doszła do skutku i Big Baby wybił w końcu boks Oquendo.CholeraFres jest niewiele młodszy ode mnie...

Co z tego, że ma dużo lat? Jak chce walczyć ma do tego prawo

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze