onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 
Promujący mistrza świata WBO wagi ciężkiej Josepha Parkera (24-0, 18 KO) David Higgins przyznał w rozmowie ze Sky Sports, że bliski jest kapitulacji w kwestii negocjacji na temat unifikacyjnej walki swojego zawodnika z czempionem WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO).

Opiekun Nowozelandczyka stwierdził, że z adresu e-mail prowadzącego karierę Joshuy Eddiego Hearna otrzymał ofertę podziału gaż w stosunku 80-20 na korzyść Brytyjczyka.

- Przyjedziemy do Anglii walczyć z AJ-em, ale 40 procent to minimum, daję słowo, ani procenta mniej - oznajmił stanowczo Higgins.

- Mamy kilka innych opcji do wyboru i w sumie to prawie zrezygnowaliśmy z pojedynku z Joshuą. Jeżeli ktoś zhakował konto Eddiego, to go przepraszam i czekam na telefon. Ma mój numer, jeśli chce zaproponować coś rozsądnego - dodał promotor Parkera.

Komentarze   

+3 #1 Slimfast 2017-11-13 23:44
Eddie stać Cie na to ale walka Josuha -Wilder to teraz najwieksza walka w boksie na ten moment!
-7 #2 KlamkaZapadła 2017-11-13 23:53
Parker niby jest uznawany za najłatwiejszego mistrza ale to nie była by łatwa walka dla nikogo, ryzyko jak i dla AS i DW
-7 #3 I Polski Mistrz Świata Wagi Słomkowej 2017-11-14 04:07
Cytując klasyka. W dvpach się angolom poprzewracało.
20 % . To nawet państwa w podatku VAT więcej potrafią pobrać . Parodia ,oby jak najszybciej Wilder zdetronizował tych bubków z wysp, skończy się festiwal arogancji.
+1 #4 miketyson 2017-11-14 04:25
Marketingowo walka Joshua-Parker 80-20 jak najbardziej na miejscu, natomiast Joshua-Wilder widzę 65-35.
+3 #5 lukaszbiszczu 2017-11-14 05:20
Ja nie wiem czy za Wildera będą chcieli dac 40.
Obóz Parkera powinien się zgodzić,z tych 20 i tak podciagna w górę do 30 może ą to i tak będzie najwięcej w życiu, no chyba że wiedza z góry że pas WBO już do nich Noe wróci po walce .
-4 #6 znawca33 2017-11-14 07:07
W sumie nie ma sie co dziwic bo Parker ma prawo karty rozdawac bo jest mistrzem swiata.
+4 #7 Budyń 2017-11-14 07:25
Higgins, zanim dostał faktyczną ofertę, trąbił iż Hearn zaproponował mu 20%. W jednym z wywiadów szef Matchroom skomentował, iż nie składał żadnej oferty ale dziękuje Higginsowi za takie podstawy i oficjalnie, na wizji składa pierwszą ofertę w wysokości 20%. Ale to początek negocjacji i oba obozy zaczynają od pozycji wyjściowych aby w pewnym momencie się spotkać. Logiczne, że podział będzie ok 70-30/65-35, tylko trzeba robić reklamę swojemu zawodnikowi poprzez mind games. Czy ktoś słyszał wypowiadającego się Haymona? Gość dzieli i rządzi w USA i wszystko ma miejsce za zamkniętymi drzwiami, bez obrzucania się mięsem, jak na profesjonalistę przystało. 30% od Matchroom to z 70 od Wildera. Wiesza się psy na Hearnie. A ktoś pomyślał, że to gość, który organizuje świetne starcia w HW (Whyte - Chisora, Joshua - Kliczko) i gdyby nie on zostałby nam Parker vs Cojanu, Parker vs Fury i Wilder vs Wawrzyk? Nawet starcie Fury vs Kliczko było, pod względem eksplozywności, porażająco nudne.
+3 #8 thales 2017-11-14 08:02
25 % to jest max na co zasługuje Parker.Taki z niego mistrz jak z koziej dupy trąba.Problem w tym,że kupili mu pasek,wydali sporo siana i teraz chcą odzyskać zanim Parker ten pas straci.Wilder nie zapłaci bo nie ma z czego,Fury tym bardziej pozostaje Antoś z Edwardem.Ale powinni też wziąć pod uwagę,że ten pasek to Ruiz Jr nosić powinien,więc niech nie wybrzydzają,bio rą 25 % i pożegnają się z tym kawałkiem skóry,nic nie znaczącym.
+4 #9 Budyń 2017-11-14 08:25
Tak nie do końca z tym maxem, na jaki zasługuje. Parker ma w rekordzie lepsze nazwiska niż Wilder. Takam to jeden z 3 najlepszych pięściarzy HW bez pasa. Lepszy od Moliny, Duha, Szpilki, o Stivernie nie wspominając. Najtrudniejszym rywalem Wildera był Stiverne I, który ówcześnie łapał się co najwyżej do 10-tki.Takam przegrał z Parkerem przez swoją apatyczność w decydujących momentach a nie przez brak jakości. Ale ostatecznie na papierze zwycięzcą został Maorys. Parker ma pas, odstrzelił Takama i Dimitrenke (wiem, że ten drugi to cienias ale jakimś cudem los się układa tak, że nazwisko robi wrażenie bo pokonał solidnego Sosnowskiego i Granata), możliwe, że jest bardziej znany w NZ niż Wilder w USA, więc ma pewną wartość marketingową. Poza tym chłopakowi nie można odmówić talentu, szybkości i serca. Ale cała reszta kuleje. Dlatego będzie trzeba dopłacić do tych 30-35% aby przystali na walkę. I Hearn to zrobi, chyba, że dla Joshuy ważniejsza stanie się kasa i sprawiedliwość finansowa.
+3 #10 Budyń 2017-11-14 08:29
A w Nowej Zelandii jego ekipa zdała sobie sprawę, że nic więcej z niego nie wyciągną, dlatego starają się dobrze sprzedać pas. W kuluarach mówi się, że w pompowali w niego kwotę rzędy kilku milionów dolarów i teraz Higgins i cała resztą chcą jak najwięcej odzyskać. Jedynym sposobem na zarobek jest właśnie walka z Joshuą albo kilka mniejszych walk. Ta druga opcja jednak niedługo stanie się nieaktualna, ponieważ, jeśli Sasza niczego nie spier*oli 15 grudnia, to w lato w Rosji, jako obowiązkowy pretendent, odbierze pas Parkerowi. Za połowę kwoty, jaką Riabiński oferował Józefowi miesiąc temu (3 mln dolarów). Więc Parker jest między młotem a kowadłem.
+2 #11 MLJ 2017-11-14 11:26
Biorąc pod uwagę ile kto zarabia za walki, ile kto posiada pasów, To Parker nie powinien dostać więcej niż 25-30 % z puli. Każda większa kwota to jest tylko i wyłącznie ukłon Hearna w stronę obozu Józka..
#12 dragunov 2017-11-14 12:28
Cytat z Budyń:
A w Nowej Zelandii jego ekipa zdała sobie sprawę, że nic więcej z niego nie wyciągną, dlatego starają się dobrze sprzedać pas. W kuluarach mówi się, że w pompowali w niego kwotę rzędy kilku milionów dolarów i teraz Higgins i cała resztą chcą jak najwięcej odzyskać. Jedynym sposobem na zarobek jest właśnie walka z Joshuą albo kilka mniejszych walk. Ta druga opcja jednak niedługo stanie się nieaktualna, ponieważ, jeśli Sasza niczego nie spier*oli 15 grudnia, to w lato w Rosji, jako obowiązkowy pretendent, odbierze pas Parkerowi. Za połowę kwoty, jaką Riabiński oferował Józefowi miesiąc temu (3 mln dolarów). Więc Parker jest między młotem a kowadłem.

Nie robmy z Povietkina jakiegos terminatora. To juz nie jest ten sam Povietkin. Dla mnie ta walka to 50-50. Gdzie parker wydaje sie byc bardziej odporny na ciosy.
+1 #13 szczupak007 2017-11-14 12:50
[quote name="dragunov" ]Nie robmy z Povietkina jakiegos terminatora. To juz nie jest ten sam Povietkin. Dla mnie ta walka to 50-50. Gdzie parker wydaje sie byc bardziej odporny na ciosy.[/quoten

nie wiem, czy Parker jest odporniejszy - nikt go porządnie nie sprawdził, ale jedno jest moim zdaniem pewne - Sasza bez dopalaczy, to Sasza z ostatniej walki, Sasza męczący się, bez kondycji, to Sasza z walki z Huckiem, czasem też pływający po ciosie. Dziś, gdy wszystkie światła są zwrócone na jego kontrole, to zawodnik który jest absolutnie do ogrania.
#14 Budyń 2017-11-14 16:27
Tak, oczywiście, Powietkin nie zaprezentował w walce z Rudenka niczego fenomenalnego ale jeszcze bym się wstrzymał z ostatecznym dyskredytowanie m jego możliwości, jasne, że bez dragow jest słabszy natomiast jego wytrzymałość na ciosy jest co najmniej dobra a Parker nie ma powalajacego ciosu, o czym rzecz jasna świadczy styl, w jakim pokonał Fury'ego, Ruiza i przede wszystkim Cojanu. W moim odczuciu jednak Aleksander byłby faworytem, jest lepszy technicznie. Ale w sumie starcie z Parkerem jednoznacznie by go zdefiniowalo.
-1 #15 marcinpmarcin 2017-11-14 17:13
Józio walcz o swoje niech Angolę płaca bo maja z czego
#16 matixow 2017-11-14 21:36
I Brawo dla promotora ;) niech dba o swojego zawodnika i nie pociesza się ochlapem bardzo rozsądnie 40 procent uczciwa cena i nie zadają nawet połowy i nie ma co gadać głupot że jest gorszym mistrzem do póki walki nie było to wrozenie z fusow i można sobie gadać.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze