Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

David Haye (27-2, 25 KO) zadeklarował, że gotów jest zastąpić Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) w roli pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej należącego do Deontaya Wildera (36-0, 35 KO). Powietkin miał boksować z Wilderem 21 maja jednak został przyłapany na stosowaniu meldonium i walkę odwołano. 

Na razie nie wiadomo, jakie kroki wobec Rosjanina podejmą władze World Boxing Council, ale teoretycznie Wilder w kolejnym występie powinien boksować z obowiązkowym challengerem (status ten od ubiegłego roku ma Powietkin). Aktualnie bezpośrednio za Powietkinem w zestawieniu "ciężkich" WBC plasuje się Bermane Stiverne, Haye jest ósmy. 

- Mam dobre relacje z WBC, jestem byłym mistrzem WBC w kategorii junior ciężkiej, celuję w mistrzowskie pasy - twierdzi "Hayemaker", który w najbliższą sobotę zmierzy się w Londynie z Arnoldem Gjergjajem (29-0, 21 KO). 

- Dla mnie największą walką byłaby walka z Anthonym Joshuą, Deontay Wilder to nie jest tak duże wydarzenie, ale też byłaby to dla mnie szansa - dodał David Haye.

Top-10 WBC wagi ciężkiej: 1. Aleksander Powietkin, 2. Bermane Stiverne, 3. Kubrat Pulew, 4. Johann Duhaupas, 5. Carlos Takam, 6. Joseph Parker, 7. Andy Ruiz, 8. David Haye, 9. Bryant Jennings, 10. Malik Scott.