onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

KliczkoJak informują nieoficjalne zagraniczne źródła, zostało już postanowione, że mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF oraz WBO Władimir Kliczko (54-3, 48 KO) zmierzy się 11 września nie z Aleksandrem Powietkinem, ale byłym czempionem WBC Samuelem Peterem (34-3, 27 KO). Obóz Ukraińca miał dostać polecenie od federacji International Boxing Federation mówiące o tym, aby zrezygnować z pojedynku z obowiązkowym pretendentem do tytułu tej organizacji i zmierzyć się z kolejnym w rankingu Nigeryjczykiem.

Powietkin na początku tego tygodnia nie stawił się na oficjalnej konferencji prasowej zapowiadającej walkę tłumacząc się złym stanem zdrowia. Młodszy z braci Kliczko miał okazję już raz skrzyżować rękawice z Peterem. Do walki pięściarzy doszło w we wrześniu 2005 roku. Nigeryjczyk trzykrotnie posyłał Ukraińca na deski, ale mimo wszystko przegrał pojedynek na punkty jednogłośną decyzją sędziów.

Zakontraktowanie walki pomiędzy Peterem i Kliczko oznaczałoby także zmianę planów dla Tomasza Adamka (41-1, 27 KO), który miał na jesieni zmierzyć się w ringu właśnie z Nigeryjczykiem w eliminatorze do pasa IBF. {jcomments on}