Patronat medialny


 


Jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) podpisał kontrakt z grupą menadżerską Paradigm Sports. Rozmowy w tej sprawie trwały od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz zostały sfinalizowane.

Ta sama agencja reprezentuje interesy Conora McGregora, który na początku przyszłego roku na gali organizowanej w Dubaju ma stoczyć z Pacquiao walkę bokserską. Sygnowanie przez Filipińczyka umowy z Paradigm Sports odbierane jest jako nieformalne potwierdzenie pojedynku z Irlandczykiem.

Filipińczyk aktualnie posiada mistrzowski pas WBA w wadze półśredniej. Federacja World Boxing Association już zagroziła, że "Pac Man" straci tytuł jeśli przystąpi do walki z McGregorem. Pacquiao nie zamierza jednak zmieniać planów, ponieważ kolejny rok może być ostatnim w jego sportowej karierze.

McGregor ma już na koncie walkę na zasadach boksu z inną legendą - Floydem Mayweatherem Jr. Irlandczyk wraca na bokserski ring głównie z powodów finansowych. Pacquiao z kolei zapowiedział, że większa część jego wpływów za ten pojedynek zostanie przekazana na walkę z epidemią koronawirusa na terenie Filipin.