Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Prezydent WBO Francisco Valcarcel w odpowiedzi na pismo Games and Amusements Board (filipińskiej federacji sportowej), w którym zarzuca się stronniczość sędziom sobotniej walki pomiędzy Mannym Pacquiao (59-7-2, 38 KO) i Jeffem Hornem (17-0-1, 11 KO), oświadczył w oficjalnym komunikacie, że federacja powoła specjalną komisję sędziowską do przeanalizowania punktacji pojedynku. Francisco Valcarcel zaznaczył jednak, że nie ma szans na zmianę niekorzystnego dla Pacquiao werdyktu punktowego. 

"Chciałbym, aby było jasne, że werdykty sędziów punktowych i ringowych są niepodważalne. Decyzja arbitra może być zmieniona tylko w przypadku oszustwa lub złamania prawa. (...) Byłbym wdzięczny, gdyby GAB dostarczyła jakiekolwiek dowody na złamanie prawa. Proszę o dostarczenie ich do Autralijskiej Komisji Bokserskiej i WBO, abyśmy mogli podjąć bezzwłoczne działania." - napisał w swoim oświadczeniu szef World Boxing Organization. 

Valcarcel oznajmił, że  ponownej punktacji walki Pacqauiao z Hornem ma się podjąć pięciu doświadczonych sędziów z różnych krajów, przy czym nawet gdyby orzekli oni, że na zwycięstwo bardziej zasłużył Filipińczyk, to nie będzie można zmienić rezultat pojedynku. Prezydent WBO przypomniał także, że "Pacman" na mocy kontaktu ma prawo do rewanżu, na który federacja wyraża zgodę.