Patronat medialny


 

Pacquiao MargaritoSobotni pojedynek pomiędzy mistrzem świata ośmiu kategorii wagowych Mannym Pacquiao (52-3-2, 38 KO) i byłym trzykrotnym czempionem wagi półśredniej Antonio Margarito (38-7, 27 KO) sprzedał sygnał transmisji w systemie Pay-Per-View do co najmniej 1,25 miliona gospodarstw domowych. O wstępnych wynikach potyczki rozgrywanej na stadionie futbolowym drużyny Dallas Cowboys poinformował amerykańską prasę promotor obu pięściarzy Bob Arum.

Taki wynik oznacza, że gaże obu pięściarze ulegną zdecydowanemu wzrostowi. Margarito za walkę miał zagwarantowane trzy miliony dolarów, ale teraz jego gaża wyniesie między sześć a siedem milionów dolarów. Pacquiao z kolei miał w kontrakcie zagwarantowane otrzymanie 15 milionów dolarów, a przy tak dobrym wyniku PPV na jego konto wpłynie co najmniej 22 milionów dolarów.

Pięściarzem, który w tym roku zainkasował największe honorarium za swój występ jest Floyd Mayweather Jr. Amerykanin za bój z Shanem Mosleyem zarobił blisko 40 milionów dolarów. Była to jego jedyna walka w tym roku.