Patronat medialny


 


W walce wieczoru gali w Las Vegas Manny Pacquiao (59-6-2, 38 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jessiego Vargasa (27-2, 10 KO), zdobywając tytuł mistrza świata WBO wagi półśredniej.

Pacquiao mimo 37 lat na karku od pierwszego gongu górował szybkością nad 10 lat młodszym rywalem, choć nie imponował już agresją, z jakiej znany był w czasach swojej największej świetności.

W drugiej rundzie Filipińczyk posłał Meksykanina na deski kontrującym lewym prostym. Najlepsza w wykonaniu Vargasa była czwarta odsłona, w której zaskoczył boksującego bardzo pasywnie przeciwnika bezpośrednim prawym. Również w piątym i szóstym starciu pięściarz z Meksyku pokazał się z dobrej strony, jednak począwszy od siódmej rundy przewaga szybkości i doświadczenia "Pacmana" zaczęła być coraz bardziej widoczna.

Vargas walczył o zwycięstwo do końcowego gongu, ale często nadziewał się na kontrataki wciąż potrafiącego błyskawicznie przyspieszyć Filipińczyka. Ostatecznie sędziowie punktowali pojedynek 114-113, 118-109, 118-109 na korzyść Manny'ego Pacquiao.