Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Pacquiao MargaritoJuż w najbliższą sobotę na gali organizowanej w Dallas przez stajnię Top Rank, uważany za najlepszego pięściarza na świecie Manny Pacquiao (51-3-2, 38 KO) zmierzy się z Antonio Margarito (38-6, 27 KO) w walce o pas WBC wagi junior średniej. Bob Arum w rozmowie z amerykańskimi mediami zdradził kilka ciekawych liczb, jakie będą towarzyszyć tej potyczce.

Szef Top Rank ujawnił, że według jego obliczeń, na stadionie pojawi się co najmniej 60 tysięcy kibiców. Manny Pacquiao zarobi za swój występ gwarantowane 18 milionów dolarów, z kolei Margarito wzbogaci się o 3 miliony dolarów. Obaj pięściarze będą oprócz tego uczestniczyli w podziale wpływów z transmisji w systemie pay-per-view.

Arum powiedział, że aby uzyskać satysfakcjonujący zysk, walka musi się sprzedać do co najmniej 700. tysięcy gospodarstw domowych, czyli powtórzyć wynik z marcowej potyczki Pacquiao przeciwko Joshule Clotteyowi. Na gaże pięściarzy uczestniczących w pozostałych walkach zostanie wydanych łącznie 2 miliony dolarów. Właściciel stadionu Dallas Cowboys Jerry Jones zapłaci Top Rank 9 milionów dolarów za to, że pojedynek odbędzie się na należącym do niego stadionie. Arum zdradził przy okazji, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydał niemal pół miliona dolarów na sprawy sądowe, w których starał się uzyskać zgodę na przywrócenie licencji bokserskiej dla Antonio Margarito.

Transmisja z gali w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę od 03.00 w Polsat Sport Extra.