Patronat medialny


 


Pokonując w sobotę Wiktora Postoła, Terence Crawford (29-0, 20 KO) otworzył sobie drogę do walki z Mannym Pacquiao (58-6-2, 38 KO). Mistrz WBO i WBC kategorii super lekkiej to obok czempiona WBO dywizji półśredniej Jessiego Vargasa (27-1, 10 KO) główny kandydat do roli przeciwnika "Pacmana". Trener Filipińczyka Freddie Roach skłania się ku startowi swojego podopiecznego z niższej dywizji.

- Według mnie Pacquiao byłby teraz najlepszy w limicie 140 funtów. W 147 byłby niezły, ale sądzę, że najlepsza byłaby waga 140, gdzie idealnie zgrałyby się jego szybkość i siła. Crawford to wymagający zawodnik, mógłby być trudny, a Jessie Vargas ma za sobą dużą walkę - stwierdził Roach, który wczoraj sekundował w narożniku Postołowi.

Powrót Manny'ego Pacquiao na ring z krótkiej sportowej "emerytury" planowany jest na 5 listopada. - Najbardziej chciałbym rewanżu z Floydem Mayweatherem Jr, ale jeśli to się nie uda, to chciałbym zobaczyć Manny'ego w wadze super lekkiej - powiedział promotor "Pacmana" Bob Arum.