Patronat medialny


 


Znana jest już data powrotu na ring jedynego w historii zawodowego boksu czempiona ośmiu kategorii wagowych Manny'ego Pacquiao (58-6-2, 38 KO). 37-letni Filipińczyk zawalczy 5 listopada, a jako jego możliwi rywale wymieniani są mistrz WBO wagi super lekkiej Terence Crawford (28-0, 20 KO) i posiadacz pasa WBO dywizji półśredniej Jessie Vargas (27-1, 10 KO).

O tym, z kim ostatecznie do ringu wyjdzie popularny "Pacman", zadecyduje determinacja pięściarza z Filipin, który jako świeżo upieczony senator będzie miał teraz dużo mniej czasu na ciężki trening niż wcześniej.

- Wiele zależy od tego, czy Manny zejdzie z wagą do 140 funtów. Jeśli tak, a Crawford wygra z [Victorem] Postołem, to mogą się potem zmierzyć. Jeśli jednak Manny powie, że ze względu na senat nie będzie mógł zbić wagi, wtedy dojdzie do walki z Vargasem - tłumaczy na łamach "LA Timesa" promotor Pacquiao Bob Arum. 

Manny Pacquiao po raz ostatni boksował w kwietniu, pokonując jednogłośnie na punkty Timothy'ego Bradleya. Po walce "Pacman" ogłosił przejście na sportową emeryturę, na której jednak, jak widać, długo nie wytrzymał.