Patronat medialny


 


 

Pacquiao MargaritoWczoraj w Los Angeles odbyła się pierwsza oficjalna konferencja prasowa anonsująca starcie pomiędzy uważanym za najlepszego pięściarza na świecie Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO) oraz okrytym złą sławą po "aferze bandażowej" Antonio Margarito (38-6, 27 KO). Filipińczyk wyznał, że jego zdaniem Meksykanin doskonale wiedział co znajduje się pod jego bandażami, kiedy nakryto go na próbie oszustwa przed walką z Shanem Mosleyem w styczniu ubiegłego roku.

- Pięściarze wiedzą takie rzeczy. Nikt nie każe im zamknąć oczu przy wiązaniu rąk. Margarito musiał wiedzieć, że znajdują się tam nielegalne substancje, ale każdy zasługuje na drugą szansę. Ja wierzę, że do walki ze mną podejdzie w stu procentach fair - mówił pięściarz, który od niedawna łączy sportowe zajęcia z obowiązkami kongresmena.

- Patrzmy do przodu, zapomnijmy o przeszłości. Przede mną walka z Pacquiao, w której pokażę swoją prawdziwą wartość. Wiele razy byłem skazywany na porażkę i wielu ludzi wyprowadzałem już z błędu. Teraz będzie podobnie. Ludzie podczas tej walki będą świadkami historii - zapowiedziałem z kolei Margarito.

Pojedynek "Pac Mana" z Meksykaninem odbędzie się 13 listopada na stadionie drużyny futbolistów Dallas Cowboys. Stawką walki będzie wakujący pas WBC wagi junior średniej, a organizatorzy na trybunach spodziewają się około 70 tysięcy widzów.