Patronat medialny


 


WBCRada federacji World Boxing Council w drodze głosowania zakończonego jednogłośną decyzją, zaakceptowała wniosek przysłany przez grupę Top Rank o usankcjonowanie pojedynku pomiędzy Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO) i Antonio Margarito (38-6, 27 KO) jako walki mistrzowskiej o wakujący pas WBC w wadze junior średniej.

Tytuł poprzednio znajdował się w posiadaniu Sergio Martineza, ale Argentyńczyk z niego zrezygnował w momencie, w którym wywalczył w kwietniu pas wagi średniej detronizując Kelly Pavlika. Pojedynek pomiędzy Margarito i Pacquiao odbędzie się 13 listopada na stadionie futbolistów Dallas Cowboys. Na trybunach spodziewanych jest ponad 70 tysięcy sympatyków szermierki na pięści. Poprzednią walkę "Pac Mana" na tym obiekcie oglądało 50 tysięcy fanów boksu.

Jeśli Filipińczyk pokona Meksykanina i wywalczy pas wagi junior średniej, to będzie dla niego mistrzostwo świata już w ósmej kategorii wagowej. Tym samym Pacquiao pobije swój własny rekord, który ustanowił w listopadzie zeszłego roku zdobywając czempionat w wadze półśredniej. Zawodową karierę "Pac Man" rozpoczynał jako pięściarz kategorii muszej.