Patronat medialny


 


Freddie RoachFreddie Roach, trener jedynego w historii boksu czempiona siedmiu kategorii Manny'ego Pacquiao (51-3-2, 38 KO) jest przeciwny, aby zaplanowana na 13 listopada walka jego podopiecznego z Antonio Margarito (38-6, 27 KO) odbywała się w umownym limicie wagowym. Roach nie jest zwolennikiem tworzenia kolejnych przedziałów wagowych i jest pewien, że Filipińczyk poradzi sobie z Meksykaninem nawet jeśli będzie on ważył pełne 154 funty. Do tej pory mówiło się. że "Pac Man" żąda od Margarito, aby pojedynek odbył się w umownym limicie 150 funtów.

- Najbardziej chciałbym, żeby ta walka odbyła się w kategorii półśredniej. Oni jednak naciskają, żeby Manny poszedł po tytuł w ósmej dywizji i dlatego chcą, aby walczyli w limicie 150 funtów. Jeśli już to walczmy w pełnym limicie 154 funtów. Już i tak prześmiewczo nazywają Pacquiao królem umownych limitów - mówi Roach, który przyznaje, że od marca ani razu nie rozmawiał ze swoim najbardziej znanym pięściarzem.

- Jeśli Manny wyjeżdża do domu to nie mamy kontaktu. Nie dzwonimy do siebie, czasami sms-ujemy, ale ja jestem słaby w pisaniu sms-ów więc są one bardzo krótkie. Jak widzimy się w czasie przygotowań to rozmawiamy, między walkami raczej nie utrzymujemy regularnych kontaktów. 13 września lecę na Filipiny. Manny wybudował nową halę w Manilli więc być może tam będziemy się przygotowywać na Margarito. Zabieram ze sobą Chaveza, który kilka dni wcześniej walczy z Wolakiem. On nam pomoże na sparingach - kończy Roach.