Patronat medialny


 


Manny PacquiaoOd czerwca uważany za najlepszego pięściarza świata Manny Pacquiao (51-3-2, 38 KO) łączy obowiązki zawodowego sportowca z wypełnianiem mandatu kongresmena reprezentując prowincję Sarangani. Obóz do zaplanowanej na 13 listopada walki z Antonio Margarito (38-6, 27 KO) będzie pierwszym, w którym Filipińczyk będzie musiał pogodzić dwie wspomniane funkcje jednocześnie. Popularny "Pac Man" w czasie swojej kadencji nie opuścił jeszcze ani jednego posiedzenia Izby Reprezentantów, a sam miał nawet raz przywilej przemawiać przez przedstawicielami innych regionów kraju.

- Mogę spać w moim biurze, a poranne bieganie wykonywać na terenie kompleksu gdzie znajduje się Izba Reprezentantów Filipin. Ten teren ma w sumie 16 hektarów więc moja godzinna porcja biegania zaplanowana na poranek może być wykonywana dookoła tego ośrodka. Boks nie może mi przeszkadzać w obowiązkach politycznych. Ludzie wybrali mnie wierząc, że im pomogę, nie mogę ich zawieść. W ringu nigdy tego nie robię, tutaj też nie mogę - mówi Filipińczyk.

Przygotowania do walki z Margarito rozpoczną się dla Pacquiao 13 września.Wtedy do Filipin doleci trener pięściarza Freddie Roach.